Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ Εθνική: Δεσπόζει το ντέρμπι ΠΑΟ Ρουφ – Άγιος Νικόλαος

Το ντέρμπι ΠΑΟ Ρουφ – Άγιος Νικόλαος είναι αυτό που κεντρίζει το ενδιαφέρον στην αυριανή εμβόλιμη αγωνιστική στη Γ’ Εθνική.
Με απόφαση της ΕΠΟ δεν διεξάγονται οι αγώνες, Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξας Δράμας, Ηλιούπολης – ΑΕ Ερμιονίδας, ΑΕ Μυκόνου – Σαντορίνης και Αγίου Ιεροθέου – Άρη Σκάλας., καθώς έχουν εντοπιστεί κρούσματα κορονοϊού σε Δόξα Δράμας, ΑΕ Ερμιονίδας, Σαντορίνης και Άρη Σκάλας αντίστοιχα.
Σε τρεις αγώνες άλλαξε η ώρα έναρξής τους και τώρα έχει ως εξής: Λευκίμμη – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων (13.30), Ηρακλή Αμπελοκήπων – Αγίου Ματθαίου (12.30) και Εθνικού Πειραιά – Αιολικού (13.00).
Αναλυτικά το πρόγραμμα των παιχνιδιών (θα αρχίσουν στις 15.00), έχει ως εξής:
1ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Αγροτικός Αστέρας – Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σοχού – Ορφέας Ξάνθης, Πανδραμαϊκός – Αναγέννηση Πλαγιάς, Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας (αναβάλλεται), Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης, Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου – Αλεξανδρούπολη.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
ΑΕ Λευκίμμης – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων, Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός, ΑΕ Ποντίων – Μακεδονικός, Κτηνοτροφικός Αστέρας – Κοζάνη, Γιαννιτσά – Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΟΦ Αγίου Ματθαίου.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
ΑΟ Υπάτου – Νέα Αρτάκη, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΠΟ Φήκης, Αμβρυσσέας – Ηρακλής Λάρισας, Δήμητρα Ευξεινούπολης – Ελασσόνα, Αετός Μαρκυχωρίου – Ατρόμητος Παλαμά (ματαιώνεται), Αταλάντη – Θησέας Αγριάς.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)
Αίας Γαστούνης – Τηλυκράτης, Παναγρινιακός – Παναιγιάλειος, Διαγόρας Βραχνέικων – ΑΟ Διαβολιτσίου, Αναγέννηση Άρτας – Παναχαϊκή, Ναυπακτιακός Αστέρας – Παμβουπρασιακός, Αμβρακικός Λουτρού – Αχέρων Καναλακίου (ματαιώνεται).
5ος ΟΜΙΛΟΣ ( 10η αγωνιστική)
ΑΕ Μυκόνου – Σαντορίνη (αναβάλλεται), Άγιος Ιερόθεος – Άρης Σκάλας (αναβάλλεται), Ηλιούπολη – Ερμιονίδα (αναβάλλεται), Φωστήρας – Χαραυγιακός, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Παναρκαδικός.
6ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Εθνικός Πειραιά – Αιολικός, Προοδευτική – Κερατσίνι, ΑΟ Πυλίου – Καραβάς, Αίας Σαλαμίνας – Πανελευσινιακός, Θύελλα Ραφήνας – Αήττητος Σπάτων.
7ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)
ΠΑΟ Ρουφ – Άγιος Νικόλαος, Αλμυρός – Αναγέννηση Ιεράπετρας, Άρης Σούδας – Πανιώνιος, Γιούχτας – Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου – Νεάπολη.

Related posts

Επένδυση στο μέλλον από τον ΟΦ Ιεράπετρας με Πάλι Ντάβιτ-Έφυγαν Μπαριτάκης και Χρυσοφάκης

Abola Team 3

Ισοπαλία 1-1 ο Ηλυσιακός με Κόρινθο

Abola Team 2

Rangers Est 1989: «Αν δεν αναλάβετε τις ευθύνες σας, αλλάξτε πόλη»

Abola Team 2