Το Σάββατο 5 Φεβρουαρίου, στις 8.30 το πρωί, στην εκκλησία της Αγίας Ζώνης, θα τελεστεί το 40ήμερο μνημόσυνο για την ανάπαυση της ψυχής του επί σειρά ετών προέδρου του Άτλαντα Κυψέλης, Σάββα Στράτου.
Να υπενθυμίσουμε ότι ο πάθος του για την μπάλα τον οδήγησε να γίνεις σημαντικός παράγοντας ομάδων της Αττικής, όπως: Πατησίων, Γαλατσίου, Παπάγου, Πανθησειακού, ΑΕΚ Λιοσίων και Καλυβίων ενώ άφησε το στίγμα του και στον Δορυφόρο Φθιώτιδας, αλλά και στις ακαδημίες του Ατρόμητου και της Δόξας Βύρωνος. Όμως η μεγάλη του αγάπη που έδωσε την ψυχή του έως το τέλος της ζωής του, ήταν η «FC Atlas Longlived», ο ποδοσφαιρικός Άτλαντας Κυψέλης.