Στη δεύτερη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου που δίνουν οι πρωταθλητές της Γ’ Εθνικής για την άνοδο τεσσάρων ομάδων στη Σούπερ Λιγκ 2, η Προοδευτική και ο Μακεδονικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Έτσι οι δύο ομάδες παραμένουν χωρίς νίκη στο μίνι πρωτάθλημα. Στο 26’ ο Νομικός με πλασέ δεν κατάφερε να νικήσει τον γκολκίπερ Γουναρίδη. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 35’ αλλά το σουτ του Λάκοβιτς, αποσόβησε ο Χαλκίδης.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Μπουρουτζίκας, Δεδικούσης και Μίχος από την Λάρισα.