Πήρε το τρίποντο ο ΟΦ Ιεράπετρας, νίκησε 2-1 το Αιγάλεω!

Με 2-1 επικράτησε του Αιγάλεω η ομάδα της Ιεράπετρας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Με γκολ των Κορέτα και Πιθαρούλη κατάφερε να πάρει ένα ακόμη πολύτιμο τρίποντο κόντρα στην ομάδα της Αθήνας. Στο πρώτο μέρος οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν πιο αδύναμα στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να δώσουν χώρο στους ποδοσφαιριστες του Θάνου Κιούπκιολη, χωρίς ωστόσο να πετυχαίνουν κάποιο τέρμα. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους ο Μπλέντι έβγαλε σέντρα μέσα από την περιοχή και ο Κορέτας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν ακόμη πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και το Αιγάλεω να καταφέρνει να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό ο Σπανός εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην περιοχή του Πρίφτη και με προβολή έκανε το 1-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε αργότερα (67’) έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Πιθαρούλης με κεφαλιά έκανε το τελικό 2-1.