Παρελθόν αποτελεί από τον Πανιώνιο, ο ποδοσφαιριστής, Ματέο Κράσι, αφού η διοίκηση δεν ανανέωσε τη συνεργασία της με τον έμπειρο επιθετικό. Ο Κράσι στο ξεκίνημα της περσινής χρονιάς ήταν στην Ηλιούπολη πετυχαίνοντας 10 τέρματα και στη συνέχεια πήρε μεταγραφή στον «Ιστορικό». Ο παίκτης έχει αγωνιστεί επίσης σε Άγιο Ιερόθεο, Αγία Παρασκευή, Αετό Κορυδαλλού, Αστέρα Βλαχιώτη, Φωστήρα και σε πολλές άλλες ομάδες.