A' ΑΘΗΝΩΝΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Καθάρισε στο ντέρμπι ο Άγιος Δημήτριος (2-0)

Στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου της Α’ κατηγορίας ο τυπικά γηπεδούχος Άγιος Δημήτριος νίκησε την συμπολίτισσά του Θύελλα Αγίου Δημητρίου με 2-0 σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο του Ελληνικού (είναι τιμωρημένη η ομάδα του Μπραχαμίου). Η ομάδα του Αλέξη Μαντζούνη με το τρίποντο αυτό  επέστρεψε στις επιτυχίες μετά την  ήττα από τον ΑΟ Περιστερίου και την ισοπαλία κόντρα στον Απόλλωνα Αθηνών / δάφνη
Από την άλλη πλευρά η Θύελλα έμεινε στην 14η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.
Στο 55’ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Ε. Πατρίκιο και δέκα λεπτά αργότερα, ο Μιτσάνι με σουτ έκανε το 1-0. Το τελικό 2-0 σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Γαβαλάς.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι  Μπαϊρακτάρης, Ρούσσος και Νικολάου.
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Κορδάς, Καρπέτας, (88’ Βλαχόπουλος), Κωτσοβός, Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης (88’ Γερογιάννης), Βλάμμης, Νομικός (60’ Γαβαλάς), Κασπίρης, Μιτσάνι (82’ Ερμάλ).
ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Πρίφτη, Πατρίκιος Γ. (82’ Δημητρίου), Ασημακόπουλος (67’ Φραγγεδάκης), Γαλάνης, Νταλάκας, Κουμουνδούρος, Λαγοπάτης, Μπεχράκης, Ζιάι (67’ Τσακόγιωργας), Πατρίκιος Ε., Καντέλης.