free page hit counter
Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝΒ' ΑΘΗΝΩΝΓ' ΑΘΗΝΩΝΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Άνοδος στη Β’ για ΑΕ Περιστερίου, Ιάσονα, Μαρούσι και Κουκάκι

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα στη Γ’ κατηγορία και μετά τα σημερινά αποτελέσματα, την άνοδο στη Β’ Αθηνών εξασφάλισαν ΑΕ Περιστερίου, Ιάσονας, Μαρούσι και Κουκάκι.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε Β’ και Γ’ κατηγορία έχουν ως εξής:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΘΕΣΕΙΣ 23-24)
ΑΟ Περιστερίου – Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Θέσεις 25-26)
Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων – Απόλλων Χαλανδρίου 1-1 καν. αγώνα, παράταση, 4-3 πέναλτι
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (27η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Χαραυγιακός – Αστέρας Ζωγράφου 0-3 ά.α, ΓΣ Αργυρούπολης – Άτταλος 3-1, Αλσούπολη- Βριλήσσια 2-0, Λυκόβρυση – Τερψιθέα 1-1, Κοψαχείλα – Χρυσούπολη 1-1, Πανιώνιος Καισαριανής – Ηρακλής Περιστερίου 1-1, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Αστέρας Εξαρχείων 1-1, Άρης Χολαργού – Φοίνικας Περιστερίου 0-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας Ζωγράφου – Αλσούπολη, Άτταλος – Χαραυγιακός, Βριλήσσια – Λυκόβρυση, Τερψιθέα – Κοψαχείλα, Χρυσούπολη – Πανιώνιος Καισαριανής, Ηρακλής Περιστερίου – ΑΟΝ Αργυρούπολης, Αστέρας Εξαρχείων – Άρης Χολαργού, Φοίνικας Περιστερίου – ΓΣ Αργυρούπολης.
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Πετρούπολης – Ατρόμητος 0-2 Χαλανδρίου, Αστέρας Γλυφάδας – Ελευθερούπολη 2-3, Υμηττός – Ανθούπολη 0-1, Τριφυλλιακός – Ορφέας Αιγάλεω 2-2, Άμιλλα Περιστερίου – Λύκοι Χαϊδαρίου 0-6, Άτλας Κυψέλης – Κολωνός 3-2, Ιπποκράτης – Νεοπεντελικός 1-0, Κηπούπολη – ΑΟ Ιλίου 4-3.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Χαλανδρίου – Υμηττός, Ελευθερούπολη – Αναγέννηση Πετρούπολης, Ανθούπολη – Τριφυλλιακός, Ορφέας Αιγάλεω – Άμιλλα Περιστερίου, Λύκοι Χαϊδαρίου – Άτλας Κυψέλης, Κολωνός – Ιπποκράτης Περιστερίου, Νεοπεντελικός – Κηπούπολη, ΑΟ Ιλίου – Αστέρας Γλυφάδας.
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ίωνες Αλίμου – Ερμής Ηρακλείου 5-0, Διαγόρας Αιγάλεω – Ιεράπολη 2-0, Καματερό – ΑΟ Καλαμακίου 4-1, ΠΟ Ψυχικού – Λαύρα Αργυρούπολης 1-2, Κορωνίδα – Ελπίδα 4-3, Παπάγος – Βύρωνας 5-0, Αττικός – Δόξα Γκύζη 4-0, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – ΠΑΣ Γαλάτσι 0-4.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ερμής Ηρακλείου – Καματερό, Ιεράπολη – Ίωνες Αλίμου, ΑΟ Καλαμακίου – ΠΟ Ψυχικού, Λαύρα Αργυρούπολης – Κορωνίδα, Ελπίδα – Παπάγος, Βύρωνας – Αττικός, Δόξα Γκύζη – Θρίαμβος Χαϊδαρίου, ΠΑΣ Γαλάτσι – Διαγόρας Αιγάλεω.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ (Πλέι οφ1ου 4ου)
Γκυζιακός – Ιάσονας 2-3
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1Ος ΟΜΙΛΟΣ (Πλέι οφ 2ου -3ου)
Κουκάκι – Παγκράτι 1-0
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ (Πλέι οφ 2ου -3ου)
Μαρούσι – Πατήσια 0-0
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3Ος ΟΜΙΛΟΣ (Πλέι οφ 2ου -3ου)
ΑΕ Περιστερίου – Αρίωνας 3-1

Related posts

Τρισευτυχισμένος δήλωσε ο Μάνθος Φαλάγγας του Κεραμεικού που έστω και με… ένα πόδι σκόραρε 23 φορές!

Abola Team 3

Δούρειος Ολυμπιακός Κυψέλης-Πανθησειακός 2-0

Abola Team 3

Δε σταματάει πουθενά ο Αθηναϊκός!

abola10