17.1 C
29 Μαρτίου, 2024
Α' ΠΕΙΡΑΙΑ

Μεγάλο διπλό για τους «κόκκινους» στον Κορυδαλλό

Ξεκίνησε με την πλάτη στον τοίχο την διαδικασία των play out λόγω βαθμολογίας, ωστόσο η ΑΣ Δραπετσώνας επικράτησε 2-0 του Αρη Αμφιάλης στην πρεμιέρα δείχνοντας πως υπάρχει ζωή στους «κόκκινους».

Μόλις στο 29ο λεπτό, ο Σιάγκας άνοιξε το σκορ για τους τυπικά φιλοξενούμενους στο γήπεδο του Κορυδαλλού, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του και να σφραγίσει τη νίκη ο Σιδηρόπουλος στο 81ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Δραπετσώνας ανέβηκε στη δεύτερη θέση και ζητάει μία ακόμα νίκη στις εναπομείναντες αγωνιστικές για να πανηγυρίσει την παραμονή στην Α’ Κατηγορία.

Διαιτητής: Χατζηγιάννης Κ., Γιαννίκος Γ., Χρηστάκος Π.

Αρης Αμφιάλης: Κουλούρης, Κουδουνάκος, Μπολώτης, Πόλλιας, Παπαδόπουλος, Μπάχος, Ασλάνογλου (50′ Ταλαμπέκος), Πετρόγγονας, Γεωργαλάκης, Σβόλης, Πολυχρονάκης

ΑΣ Δραπετσώνας: Μπελαβράκης, Πλέσσας, Καραπετσάνης, Ρηνιώτης, Πολυχρονιάδης, Αγγελόπουλος, Βασίου, Κασσιαβός, Χιου (61′ Σιδηρόπουλος), Δούφας, Σιάγκας (81′ Βούρδας)