20.9 C
24 Απριλίου, 2024
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Στη… ρουλέτα το Καματερό

Αν και τα βρήκε… σκούρα το Καματερό προκρίθηκε μέσα στα Μελίσσια στα πέναλτι με 5-4 (1-1 κ.α)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ 4-5 στα πεν. (1-1 καν. διάρκ.)

Το Καματερό από τη αρχή του παιχνιδιού επέβαλε το ρυθμό του έναντι των γηπεδούχων. Το σκορ άνοιξε στο 12’ ο Αγκόλι, ενώ στο 83’ ο Κοβός έφερε το ματς στα ίσια, μετά από λάθος γύρισμα των αμυντικών.

Στην επανάληψη οι «νερατζούρι» φάνηκαν περισσότερο και στο 47’ ο Μητρούσης απέκρουσε φάουλ του Καρβούνη. Στο 75′, σουτ του Καλογερόπουλου Γ., ο Νικολάου είπε «όχι» ενώ στην επαναφορά της φάσης δεν τα κατάφερε ο Κανατσέλης. Μοναδική φάση που είχε να επιδείξει η παράταση ήταν η ευκαιρία του Λαμέ στο 114′ που έφυγε γρήγορα προς την αντίπαλη περιοχή αλλά τον πρόλαβε με έξοδο στα πόδια ο Νικολάου.