21.4 C

Πάρτι τίτλου με 1-3 ο Εργοτέλης στα Ζωνιανά-Σ. Παπαδόπουλος: Σημασία έχει την άλλη Κυριακή…

Σκόραρε τρία γκολ σε 10′ στο πρώτο ημίχρονο και «καθάρισε» το ματς με τον Ερμή επικρατώντας τελικά με 1-3 και πλέον με νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Θύελλα Ραφήνας στο Παγκρήτιο θα κατακτήσει τον τίτλο και την άνοδο.

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Εργοτέλη και από τα Ζωνιανά αφού με τρία γκολ μέσα σε δέκα λεπτά (15′ – 25′) πέρασε… αέρα κόντρα στον Ερμή επικρατώντας με 1-3 για την 29η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ εθνικής, έχοντας αρκετό κόσμο στο πλευρό του.

Έτσι με νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Θύελλα Ραφήνας στο Παγκρήτιο θα κατακτήσει τον τίτλο και την άνοδο.

Στο σημερινό ματς δεν φάνηκε η απουσία του πρώτου σκόρερ του Εργοτέλη Κατσικοκέρη, που τραυματίστηκε στην μέση και έμεινε εκτός αποστολής.

Τα τρία γκολ του Εργοτέλη σημείωσαν στο 16′ ο Βελλίνης με πλασέ και δύο ο Λεάλ στο 22′ και το 26′.

Στην συνέχεια ο Εργοτέλης «κατέβασε» ταχύτητα και ο Ερμής «έψαξ廨το γκολ της τιμής και το βρήκε στο 88′ με τον Βασίλη Πλουσή.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Κασσελάκης (Χανίων)με βοηθούς τους Πετεινάτο και Τσιλίκα(Χανίων).

Eρμής Ζωνιανών:

Γιαννόπουλος, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Χατζηβασίλης (57′ Ταβλαδωράκης), Ρουσάκης, Καραγκιόζι, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Τοπούζης, Πασιαλής (46′ Β. Πλουσής)

Εργοτέλης:

Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Γκοτσούλιας, Σερτζίνιο, Ρουσάκης, Καϊμακαμούδης, Λεάλ (46΄Μίνγκας), Βελλίνης (75′ Μανουσάκης)

Παπαδόπουλος: «Σημασία έχει την άλλη Κυριακή στις 19.00 που θα είμαστε»

Ο προπονητής του Εργοτέλη κράτησε χαμηλούς τόνους μετά την νέα νίκη της ομάδας, 1-3 τον Ερμή στα Ζωνιανά, και τόνισε οτι όλα θα κριθούν στο ματς με την Θύελλα στο Παγκρήτιο.

Στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με τον Ερμή (1-3) ο προπονητής του Εργοτέλη,, Σούλης Παπαδόπουλος, δήλωσε:

«Παίξαμε κόντρα σε μία καλή ομάδα με ποιότητα.

Πήραμε αυτό που θέλαμε, την νίκη, απέναντι σε μία καλή ομάδα που της εύχομαι τα καλύτερα. ‘Ήταν ένας άξιος αντίπαλος.

Θέλουμε να τελειώνουμε τα ματς γρήγορα και έχουμε ποιοτικούς παίκτες που μας βοηθάνε στο να το πετυχαίνουμε.

Παίζει ρόλο και η τύχη σε ένα ματς και εμείς σκοράραμε τρία γκολ σε 10 λεπτά. Μετά κάναμε σωστή διαχείριση και ο Ερμής μπήκε δυνατά στο 2ο ημίχρονο.

Δεν είχαμε καλή απόδοση στο 2ο ημίχρονο, κάναμε λάθη και αυτά «πληρώνονται».

Τώρα έχουμε ένα σημαντικό ματς ακόμα. Αν δεν κερδίσουμε το τελευταίο ματς δεν έχει καμία σημασία τι κάναμε σήμερα και τις τελευταίες αγωνιστικές.

Σημασία έχει την άλλη Κυριακή στις 19.00 που θα είμαστε.  Κοιτάμε κάθε ματς ξεχωριστά. Δεν κοιτάμε που είμαστε τώρα. Αλλά στο τέλος.

Είμαι ένα γύρο στην ομάδα αλλά θα κάνουμε τον απολογισμό την άλλη Κυριακή.

Μένει ένα ματς ακόμα, αυτο το ματς πέρασε».