27 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Παπαρούνης: «Μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο»

Την άποψη ότι η ομάδα του βάσει της εικόνας της θα μπορούσε να αποσπάσει καλύτερο αποτέλεσμα απέναντι στην Αγία Παρασκευή, εξέφρασε ο τεχνικός της ΑΕ Ηρακλείου Νίκος Παπαρούνης.

Στην πρώτη της φετινή ήττα στον Α’ όμιλο της Α’ ΕΠΣΑ υποχρεώθηκε η ΑΕ Ηρακλείου χάνοντας με 2-1 από την Αγία Παρασκευή.

Ξέχωρα, όμως από το τελικό αποτέλεσμα, η εν γένει εικόνα της ομάδας ήταν ενθαρρυντική και ιδιαίτερα η απόδοση του δσευτέρου ημιχρόνου, διάστημα, όου η ΑΕ Ηρακλείου δημιούργησε κι έχασε ευκαιρίες.

Ενδεικτικές είναι οι δηλώσεις του τεχνικού Νίκου Παπαρούνη:

«Χάσαμε ένα παιχνίδι, όπου θα μπορούσαμε βάσει της απόδοσής μας να πάρουμε κάτι καλύτερο. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε αισθητά την απόδοσή μας, βρήκαμε τα πατήματά μας, ενώ δημιουργήσαμε και χάσαμε ορισμένες σημαντικές ευκαιρίες.

Στενοχωρηθήκαμε όμως πιο πολύ, διότι η ήττα αυτή ήρθε σε μία ημέρα, όπου ο τερματοφύλακάς μας Δημήτρης Γκλώτσος είχε πολύ καλή παρουσία αποκρούοντας και πέναλτι στο 1-1. Συνεχίζουμε τη προσπάθειά μας και προχωράμε. Η προσοχή μας επικεντρώνεται στο επόμενο πολύ δύσκολο παιχνίδι που μας περιμένει κόντρα στον Ήφαιστο Περιστερίου».