16.2 C
Αθήνα
Οκτώβριος 24, 2020
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Επίδειξη δύναμης και κορυφή για Ηρακλή-Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (9 και 10/12) σε όλους τους ομίλους της Γ’ Εθνικής

Τη δύναμή του στον Φίλιππο Αλεξάνδρειας έδειξε ο Ηρακλής με 2-0 και σε συνδυασμό με το 1-1 του Άρη Παλαιοχωρίου σ τον Λαγκαδά σκαρφάλωσε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, μετά την 13η στροφή. 

Την ανοδική του πορεία συνεχίζει ο Ηρακλής στον δεύτερο όμιλο της Γ’ Εθνικής! 

 

Μετά τη νίκη στο ντέρμπι με τον Άρη Παλαιοχωρίου, ο Γηραιός επιβλήθηκε 2-0 του Φίλιππου Αλεξάνδρειας και σε συνδυασμό με την απώλεια βαθμών του Άρη στον Λαγκαδά (1-1), τον έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας. 

 

Μεγάλος πρωταγωνιστής στην αναρρίχηση του Ηρακλή ήταν για ακόμα ένα ματς ο Ρόβας, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 49’, ενώ στο 54’ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. 

 

Μάλιστα, το σκορ θα μπορούσε να ήταν ευρύτερο, αφού στο ένατο μόλις λεπτό του ματς οι κυανόλευκοι είχαν δοκάρι με τον Πτηνόπουλο. 

 

Ηρακλής: Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης (Κρυστάλλης), Αθανασίου Α., Αθανασίου Π. (46’ Κρυστάλλης), Ρόβας (63’ Μούδιος), Υφαντίδης (46’ Γκουτσίδης), Πτηνόπουλος, Παπαδόπουλος 

 

Φίλιππος Αλεξάνδρειας: Καρακούτσης, Πιπιλιάρης, Κωτσιόπουλος, Πέικος, Αργυρίου, Καρατζάογλου, Αβραμόπουλος, Σκλιοπίδης, Σκοπελίτης, Μυλωνάς, Μπενίσκος.

Τα αποτελέσματα στους αγώνες του Σαββατοκύριακου και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Απόλλων Παραλιμνίου-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0 

Νέστος Χρυσούπολης-Ελπίς Σκουτάρεως 0-1 

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ορφέας Ξάνθης 1-1 

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Καβάλα 1-3 

ΑΕ Διδυμοτείχου-Άρης Αβάτου 0-0 

Αετός Ορφανού-Δόξα Προσκυνητών 3-2 

 

2ος όμιλος – 14η αγωνιστική 

Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός 0-2 

ΑΠΕ Λαγκαδά-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 

Ηρακλής-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2-0 

Καμπανιακός-Εδεσσαϊκός 1-2 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΟ Καρδίας 1-0 

Νάουσα-ΑΕ Καρίτσας 1-0 

Αλμωπός Αριδαίας-Κιλκισιακός 0-3 

Ρεπό: Πιερικός 

 

3ος όμιλος – 12η αγωνιστική 

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-1 

Νέος Αμφίλοχος-Αστέρας Παραποτάμου 2-0 

Τηλυκράτης Λευκάδας-Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0 

Θεσπρωτός-Πανλευκάδιος 3-1 

ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά 3-0 

Δόξα Κρανούλας-Μακεδονικός Φούφα 0-0 

Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου 

 

4ος όμιλος – 12η αγωνιστική 

ΝΠΣ Βόλος-ΑΠΟ Βελούχι 5-1 

ΑΟ Σελλάνων-Οπούντιος Μαρτίνου 4-2 

Ρήγας Φεραίος-Αχιλλέας Φαρσάλων 0-0 

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΓΣ Αλμυρού 0-2 

Αστέρας Ιτέας- ΑΟ Θήβα 2-1 

Διγενής Νεοχωρίου-Νίκη Βόλου 1-1 

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου 

 

5ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Τσικλητήρας Πύλου-Παλληξουριακός 3-0 

Παναρκαδικός-Ζάκυνθος 1-0 

ΠΑΟ Βάρδας-Λεωνίδιο 1-0 

Διαγόρας Βραχνέικων-Καλαμάτα 0-2 

Αστέρας Βλαχιώτη-Αστέρας Αμαλιάδας 2-0 

Πανηλειακός-Αχαϊκή 1-0 

 

6ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Προοδευτική-ΑΟ Λουτράκι 0-0 

ΑΟ Ζευγολατιού-Ρόδος 0-1 

Ιωνικός-Κερατσίνι 2-0 

Διαγόρας-Ασπρόπυργος 0-0 

Εθνικός-Πέλοπας Κιάτου 1-0 

Ρεπό: Ιάλυσος 

 

7ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Πανθηραϊκός-Παναργειακός 1-2 

Αήττητος Σπάτων-Χαλκίδα 1-1 

Ερμής Κιβερίου-Τριγλία Ραφήνας 3-2 

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Αιολικός 0-1 

Θύελλα Ραφήνας-Ταμυναϊκός 0-1 

Ρεπό: Ένωση Ερμιονίδας 

 

8ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Ηρόδοτος-Ατσαλένιος 0-0 

ΑΕ Μυλοποτάμου-Κηφισιά 1-0 

ΟΦ Ιεράπετρας-Αιγάλεω 2-1 

Ηλυσιακός-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-0 

Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών 2-0

Related posts

Εκτός ομάδας Σαγανάς – Καφαλίδης στον Αγ. Ιερόθεο!-Σύμφωνα με πληροφορίες ο έμπειρος επιθετικός καταλήγει σε ομάδα που πρωταγωνιστεί σε άλλο όμιλο στην Γ’ Εθνική

Abola Team 2

Ανακοίνωσε Κατσικοκέρη η Επισκοπή!

Abola Team 2

Σκεντεράι mvp για δεύτερη φορά στο Κερατσίνι στο ματς με τον Διαγόρα Ρόδου

Abola Team 3