15 C
Αθήνα
Οκτώβριος 30, 2020
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Νέο στραβοπάτημα ο Ηρακλής-Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (16 και 17/12) σε όλους τους Ομίλους στην Γ’ Εθνική

Νέο στραβοπάτημα για τον Ηρακλή. Ο Γηραιός πλήρωσε απουσίες και ατυχία, έμεινε στο 2-2 με την Καρίτσα στο Καυτανζόγλειο και θα κάνει Χριστούγεννα στη δεύτερη θέση του δεύτερου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Τα προβλήματα και η ατυχία «πλήγωσαν» τον Ηρακλή, που έμεινε στο 2-2 με την Καρίτσα στο Καυτανζόγλειο και είδε τον Άρη Παλαιοχωρίου (επικράτησε 2-1 του Φίλιππου Αλεξάνδριας) να τον προσπερνάει και να επιστρέψει στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

 

Ο Γηραιός παρατάχθηκε με ένα σωρό απουσίες, όμως μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο έκτο μόλις λεπτό με κεφαλιά του Παπαδόπουλου. 

 

Κόντρα στη ροή του ματς, ο Κυρτέγος ισοφάρισε για την Καρίτσα στο 19’. Ο Ηρακλής δεν έχασε σε ψυχολογία και συνέχισε να πιέζει μπροστά στην εστία του Βασιλειάδη, που είχε δύο καλές αποκρούσεις σε σουτ του Παπαδόπουλου και πλασέ του Υφαντίδη. 

 

Η Καρίτσα εκμεταλλεύτηκε άψογα την αδυναμία του Ηρακλή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με αποτέλεσμα ο Κυρτέγος να φέρει τούμπα το ματς στο 57’, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. 

 

Οι «κυανόλευκοι» γλίτωσαν μεγαλύτερη… γκέλα, ισοφαρίζοντας στο 62’ με τον Κρυστάλλη, ο οποίος είχε και τρομερή ευκαιρία στις καθυστερήσεις για τη νίκη.

Τα αποτελέσματα και στους οκτώ ομίλους στα ματς του Σαββατοκύριακου (16 και 17/12) στην Γ’ Εθνική:

1ος όμιλος – 10η αγωνιστική 

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 

Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης 1-2 

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-0 

Αετός Ορφανού-ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0 

Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-0 

Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής (17:00) 

 

2ος όμιλος – 16η αγωνιστική 

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-2 

ΑΠΕ Λαγκαδά-Εδεσσαϊκός 0-3 

Πιερικός-ΑΟ Καρδίας 0-1 

Ηρακλής-ΑΕ Καρίτσας 2-2 

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 1-0 

Καμπανιακός-Αγροτικός Αστέρας 0-2 

Νάουσα-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0 

Ρεπό: Κιλκισιακός 

 

3ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

ΑΕ Λευκίμμης-Δόξα Κρανούλας 2-2 

Αστέρας Παραποτάμου-Σκουφάς Κομποτίου 0-0 

Εθνικός Φιλιππιάδας-Ερμής Αμυνταίου 1-2 

Πανλευκάδιος-Νέος Αμφίλοχος 1-1 

Καστοριά-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-1 

Μακεδονικός Φούφα-Θεσπρωτός 0-0 

Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων 

 

4ος όμιλος – 13η αγωνιστική 

ΝΠΣ Βόλος-Διγενής Νεοχωρίου 5-0 

Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΟ Σελλάνων 1-1 

ΓΣ Αλμυρού-Ολυμπιακός Βόλου 1-0 

Θήβα-Ρήγας Φεραίος 3-0 

ΑΠΟΚ Βελούχι-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-3 

Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 2-1 

 

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου 

 

5ος όμιλος – 10η αγωνιστική 

Παλληξουριακός-Παναρκαδικός 0-2 

Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας 0-0 

Ζάκυνθος-Διαγόρας Βραχνέικων 5-2 

Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη 0-2 

Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1 

Πανηλειακός-Τσικλητήρας Πύλου 1-1 

 

6ος όμιλος – 10η αγωνιστική 

Ιάλυσος-Διαγόρας 1-0 

Κερατσίνι-Εθνικός 2-1 

Ασπρόπυργος-Πέλοπας Κιάτου 0-0 

Ζευγολατιό-Προοδευτική 0-5 

Ρόδος-Ιωνικός 0-0 

Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι 

 

7ος όμιλος – 10η αγωνιστική 

Ταμυναϊκός-Παναργειακός 0-1 

Τριγλία Ραφήνας-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 1-0 

Ένωση Ερμιονίδας-Θύελλα Ραφήνας 1-1 

Αιολικός-Πανθηραϊκός 1-1 

Ερμής Κιβερίου-Αήττητος Σπάτων 0-3 

Ρεπό: Χαλκίδα 

 

8ος όμιλος – 10η αγωνιστική 

ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηρόδοτος 0-0 

Κηφισιά-ΟΦ Ιεράπετρας 1-1 

Φωστήρας-Ηλυσιακός 0-0 

Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος 2-0 

ΑΟ Παλαιοχώρας-Ερμής Ζωνιανών 1-0 

Ρεπό: Ατσαλένιος

Related posts

Ο Μποτσιβάλης επικεφαλής της διοίκησης στον Ολυμπιακό Βόλου!

Abola Team 2

Κυκλοφόρησαν τα διαρκείας του Πανθηραϊκού

Abola Team 3

Επιστροφές αλλά και απουσίες στη Ρόδο

Abola Team 2