11.2 C
Αθήνα
Δεκέμβριος 9, 2021
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (3 και 4/3) και στο Κύπελλο (14/3) στην ΕΠΣ Πειραιά η ενημέρωση για τις αιτήσεις μεταβολών για επανεγγραφές ποδοσφαιριστών και για ποινές σε παίκτες και παράγοντες

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (3 και 4/3) στην ΕΠΣ Πειραιά και για το Κύπελλο (14/3)έχει ως εξής:

 

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 04/03/18 12:15    
2. ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 04/03/18 13:00    
3. ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 04/03/18 15:30    
4. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 04/03/18 15:30    
5. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 04/03/18 15:30    
6. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 04/03/18 15:30    
7. ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 04/03/18 16:00    
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 03/03/18 15:30    
9. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 03/03/18 15:30    
10. ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩ Κυριακή 04/03/18 12:00    
11. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΚΑΡΑΒΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 04/03/18 13:00    
12. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 04/03/18 13:30    
13. ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 04/03/18 15:30    
14. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Κυριακή 04/03/18 15:30    
Κύπελλο Ερασιτεχνών Πειραιά 2017-2018
(7η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
15. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ Τετάρτη 14/03/18 00:00    
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
16. ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 03/03/18 15:30    
17. ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 04/03/18 10:30    
18. ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 04/03/18 10:30    
19. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 04/03/18 13:00    
20. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 04/03/18 15:30    
21. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 04/03/18 15:30    
22. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 04/03/18 15:30    
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
23. ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 03/03/18 15:30    
24. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 03/03/18 15:30    
25. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 03/03/18 16:00    
26. ΘΗΣΕΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 04/03/18 10:30    
27. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 04/03/18 13:00    
28. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 04/03/18 13:00    
29. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 04/03/18 15:30    
Γ Κατηγορία
(19η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
30. ΑΣ ΚΩΦΩΝ – ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 03/03/18 15:30    
31. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 03/03/18 15:30    
32. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Σάββατο 03/03/18 15:30    
33. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 04/03/18 10:30    
34. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 04/03/18 13:00

Εξάλλου σε ανακοίνωσή της η ΕΠΣ Πειραιά σχετικά με τις αιτήσεις μεταβολών για επανεγγραφές ποδοσφαιριστών και για πινές παικτών και παραγόντων αναφέρει:

Η Ε.Π.Σ. Πειραιά ενημερώνει τα σωματεία ότι μέχρι αύριο Τετάρτη 28/2 μπορούν να καταθέτουν αιτήσεις μεταβολών για επανεγγραφές ποδοσφαιριστών (ποδοσφαιριστές με Δελτίο ΕΠΟ αλλά ελεύθεροι).

 

Υπενθυμίζεται ότι οι πρώτες εγγραφές (πρώτη φορά Δελτίο ΕΠΟ)  μπορούν  να κατατίθενται μέχρι και τις 30/4.

 

 

 

Ποινές Ποδοσφαιριστών

 

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 24-25&26.2.2018, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε ποδοσφαιριστές σωματείων ως εξής:

 

ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ Ε. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 26.2.2018.

 

ΝΤΕΡΤΖΙΟ Μ. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 25.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

 

ΓΙΑΖΙΤΖΟΓΛΟΥ Α. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 25.2.2018.

 

ΔΑΒΙΔΑΚΗΣ Δ. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 25.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΣΤΑΥΡΑΤΗΣ Α. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ  ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ (15) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 26.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 150€

 

ΣΓΟΥΡΔΑΣ Σ. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  ΤΡΕΙΣ (3) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 26.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 30€

 

ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ Θ. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 26.2.2018.

 

ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ Ε. ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 25.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΠΑΝΤΕΛΗΣ Δ. ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 25.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

 

ΝΤΑΝΑΚΑΣ Α. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 25.2.2018.

 

ΡΟΥΜΕΛΙΔΗΣ Κ. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 26.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΚΑΡΙΝΤΖΑΪΔΗΣ Π. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 26.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

 

ΤΣΙΑΜΗΤΑΣ Α. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ  ΤΡΕΙΣ (3) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 26.2.2018 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 30€

 

ΣΑΜΩΝΑΚΗΣ Ι. ΣΠΙΘΑ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 25.2.2018.

 

ΑΡΤΕΜΑΚΗΣ Γ. ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 25.2.2018.

 

ΚΥΡΙΤΣΙΜΠΑΣΑΚΗΣ Κ. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 26.2.2018.

 

ΠΑΠΠΑΣ Κ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 26.2.2018.

 

 

 

Ποινές Αξιωματούχων Σωματείων

 

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 24-26&26.2.2018, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε αξιωματούχους σωματείων ως εξής:

 

ΚΑΣΤΑΝΙΑΣ Σ. – εκπρόσωπος ΑΙΑΝΤΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – (αγώνας ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  της 25/02/2018) για αντιαθλητική συμπεριφορά  επιβάλλεται  ποινή  δύο (2)  αγωνιστικών  ημερών και χρηματική ποινή 20 ευρώ (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

 

ΚΑΖΟΛΑΣ Ι.– εκπρόσωπος ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ –  (αγώνας  ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝ – ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ  της  24/2/2018) για ανάρμοστη συμπεριφορά  επιβάλλεται  ποινή  μιας (1)  αγωνιστικής  ημέρας  και χρηματική ποινή 10 ευρώ (άρθρο 10 παρ.1 & 11 παρ. 1 παρ.2 του Πειθ. Κώδικα).

 

ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ Κ. – εκπρόσωπος ΔΑΦΝΗΣ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ – ( αγώνας  ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ –  ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ  της 25/2/2018) για εξυβριστική συμπεριφορά επιβάλλεται  ποινή τεσσάρων (4) αγωνιστικών ημερών και χρηματική ποινή 40€ (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

 

ΚΩΤΟΣ Ε. – προπονητής ΑΡΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – (αγώνας ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ  της 25/02/2018) για αντιαθλητική συμπεριφορά  επιβάλλεται  ποινή  δύο (2)  αγωνιστικών  ημερών και χρηματική ποινή 20 ευρώ (άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα).

 

Related posts

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (13/1 και 14/1) στον Πειραιά

Abola Team 3

ΕΠΣΠ: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στον Πειραιά

Ρένος Γιαμπουράς

Κόκκινο και μπλέ τα επίσημα χρώματα της ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού

Abola Team 3