Με δύο εκππληκτικά γκολ ο Κεραυνός δεν συνάντησε αντίσταση από έναν μέτριο σήμερα Νικολακάκη και επέστρεψε στις νίκες.
Όλα τα λεφτά ήταν το πρώτο ημίχρονο, όπου σημειώθηκαν δύο γκολ ποιήματα. Στο 20’ το 1-0 με το λόμπα του Βαγγέλι από τριάντα μέτρα και στο 32΄ ο Αρουέλ έκανε το 2-0 από ασίστ του Κοντογιάννη. Έξοχη σε έμπνευση η συνεργασία των δύο παικτών του Κεραυνού. Από εκεί και μετά ελάχιστα πράγματα. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν μια πρωτοβουλία κινήσεων η οποία όμως δεν μετουσιωνόταν σε ξεκάθαρες φάσεις απέναντι στην εστία του Βεζύρη.
Έτσι το τελικό σφύριγμα του ρεφερυ Αλεξανδρου Δραγάτη( ειχε βοηθους Τσαλίκογλου Χοικα) βρήκε νικητή τον Κεραυνό.