Ύστερα από μεθοδικές ενέργειες της δραστήριας διοίκησης του συλλόγου υπό τον δραστήριο πρόεδρο Αντώνη Βρύση αποκτήθηκε ο έμπειρος μεσοεπιθετικός Θόδωρος Πουλάκης.
Ο Πουλάκης μέχρι πρότινος ανήκε στην ομάδα των Βριλησσίων και θεωρείται δεδομένο με βάση τα πολύ καλά παιχνίδια που έκανε την σεζόν που πέρασε ότι θα καλύψει με επιτυχία αυτή την ιδιαίτερα νευραλγική θέση.
Έτσι, ο παίκτης θα τεθεί στην διάθεση του τεχνικού των Μελισσίων Αντώνη Βρύση με το ξεκίνημα της προετοιμασίας.