Ο Παναγιώτης είναι γεννημένος το 2001 και προέρχεται από τις ακαδημίες του Παναιτωλικού ενώ έχει αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας με τις φανέλες των ΑΟ Ρηγάνας και Απόλλων Θέρμου.
Η ομάδας μας, πιστή στην φιλοσοφία της για την ανάδειξη νέων ταλαντούχων ποδοσφαιριστών, δίνει πάντα την ευκαιρία σε νέα παιδιά που θέλουν να εξελίξουν το ταλέντο τους. Ο Αγγελόπουλος Παναγιώτης βρίσκεται υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση του πρώην προπονητή της Arsenal FC, και νυν τεχνικού μας διευθυντή κ. Σπύρου Πασπαλίδη. Καλωσορίζουμε τον Παναγιώτη στην οικογένειά μας και του ευχόμαστε καλή αγωνιστική χρονιά.