18.3 C
Β΄ ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Πήρε τους 3 βαθμούς η Αλσούπολη

Πρώτη νίκη για την Αλσούπολη κόντρα στον μαχητικό ΠΑΟΚ Ζωγράφου στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας.

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2–0

Δεν γινόταν να χάσει δεύτερο συνεχόμενο ματς στην έδρα της η Αλσούπολη!Έτσι η ομάδα του Πάνου Καλαϊτζίδη κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-0 του ΠΑΟΚ Ζωγράφου,

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Ζωγραφου, στο 25’ έκανε ένα πολύ καλό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ξενιτίδη, που βρήκε το δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αλσούπολη φόρτσαρε και έφθασε πρώτη στο γκολ, με τον Τσούκα να σημειώνει το 1-0 στο 60’ με κεφαλιά.

Το τελικό 2-0 διαφόρφωσε ο Χαλάς με σουτ στο 84’.

Διαιτητές: Γενναίος, Ανδρουτσόπουλος-Μπεκιάρι

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Παναγιώτης Καλαϊτζίδης): Κωτσάκης, Δρυμωνίτης (78′ Μπούσουλας), Κιάρρι, Θωμάκος, Παπακουνάδης, Σιάμος, Ιακωβίδης, Χρονόπουλος (46′ Καραΐσκος), Χαλάς, Τσούκας (87′ Μπέλλος), Γιαννακάκος (67′ Παυλίδης)

ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Γιώργος Μούτος): Ξενιτίδης, Αβλαμισόπουλος (70′ Τζανέτος), Χαραλαμπόπουλος (84′ Πρέντζας), Σούλκο, Σόκλας, Σχοινάς, Κάτσα, Μπίτι, Μάργας, Τσουμάνι, Μαγγασιάνος (78′ Τραγουδαράς).