Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

10 με τόνο για το «Φονέα»!

Φωστήρας – Α.Ο Ιλίου 10-0

Δίχως έλεος συνέτριψε τον Α.Ο Ιλίου ο Φωστήρας,στέλνωντας μήνυμα προς όλους οτι δεν αστειεύεται.

Το σκορ άνοιξε ο Σίμωσης στο 6’ απο κοντά ύστερα απο ασταθή απόκρουση του Δρόσου.Το 2-0 έγινε  στο 15’ με κεφαλιά του Πανάκη.Το 3-0 έκανε με εντυπωσιακό σούτ ο Ηλιάδης λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ύστερα απο καταπληκτική μπαλιά του Μαρίνου.Στο δεύτερο ημίχρονο είχε…κατηφόρα.Στο 53’ ο Σίμωσης έκανε το 4-0.Στο 56’ τη σκυτάλη πήρε ο Κουτσούμπας για το 5-0 με κεφαλιά!Το 6-0 ήρθε απο τον άνθρωπο ασίστ Μαρίνου με σουτ στο 61’.Το 7 και το 8 τέρμα σημείωσε ο Ηλιάδης στο 77’ και στο 82’ κάνοντας χατ-τρικ.Το 9-0 έκανε στο 86’ ο Μεντής με ωραίο πλασε και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο εορτάζων Τασιούδης στο 88’ με ωραιο σουτ ολοκληρώνοντας την ιστορική νίκη του Φωστήρα.Με τη νίκη αυτή η ομάδα του  Θύμιου Γεωργούλη έχει πλέον 6 βαθμους διαφορά απο τον δευτερο και σιγά σιγά ξεφεύγει…

Το σημαντικό για τα παιδιά του Α.ο Ιλίου είναι να μην μείνουν σ’ αυτή την ήττα γιατί έχουν πολύ δύσκολη συνέχεια για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης):Τσαφάι,Κωνσταντινίδης(55’Κουτσούμπας),Καλαγκάνης,Μπένα,Γούλας(51’ Τασιούδης),Πανάκης,Ηλιάδης,Πίσσας(64’Φωτιάδης),Σίμωσης,Μαρίνου(64’Μεντής),Ασημάκης

Α.Ο Ιλίου (Γιώργος Τζώτζης):Δρόσος(46’Γκριφισιάς),Mehmeti,Νάτσης,Δαούτης(51’Βλάμης),Πλάκας,Bendai,Acallioy,Σιαδήμας(67’Σαρλάς),Χαραλάμπους(75’Σκεύης),Λερούτσος,Σταματάκης

Διαιτητές:Δημητρακόπουλος,Καραγιάννης,Αθανασίου