free page hit counter
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα στα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου 15-16/12 στην Γ’ Εθνική

Τα αποτελέσματα στα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου 15-16/12 στην Γ’ Εθνική

Συγκλονιστικά παιχνίδια έγιναν για τη 12η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, με την πρώτη ήττα της Καλαμάτας να είναι γεγονός!

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης πέτυχε νέα νίκη, αυτή τη φορά επί του Εθνικού Σιδηροκάστρου με 2-0, ενώ η Καβάλα με το ίδιο σκορ πέρασε νικηφόρα από την Αλεξανδρούπολη και τον Εθνικό. Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 3-1 του Μελιτέα στη Μελίτη, ενώ η Βέροια επιβλήθηκε 3-0 του Ολυμπιακού στα Κύμινα.

Στον 3ο όμιλο, ο Κρόνος Αργυράδων νίκησε 1-0 τον Μακεδονικό Φούφα και πέρασε πρώτος στη βαθμολογία, καθώς ο Ναυπακτιακός Αστέρας έμεινε στο 1-1 με τον Θεσπρωτό. Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου ξέσπασε με 7-0 στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας πανηγύρισε τον πρώτο της βαθμό, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με τον Φωκικό.

Νίκες είχαμε για Εθνικό, Ιωνικό Νικαίας και Αιγάλεω.

Τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1 (15/12)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 0-2
ΑΕ Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου 0-0
Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-1
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού 1-1

2ος όμιλος
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΟ Τρίγλιας 0-0 (15/12)
Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου 1-3
Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια 0-3
Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0
Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1

3ος όμιλος
Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφα 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας – Θεσπρωτός 1-1
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕ Λευκίμμης 1-0
Θρίαμβος Σερβιανών – Τηλυκράτης 0-1
Γρεβενά Αεράτα – Αχέρων Καναλακίου 0-3
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΟ Φλωριάδας 4-0
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

4ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου 0-2
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού 1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων 1-0
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας 5-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός 0-0

5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας – Αμπελακιακός 2-0 (15/12)
Παλαιόχωρα – Εθνικός 1-2
Επισκοπή – Ιωνικός 1-2
Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Κερατσίνι 1-0
Ατσαλένιος – ΑΕ Νεάπολης 0-2
Ρεπό: Προοδευτική

6ος όμιλος
Παλληνιακός – Διαγόρας Ρόδου 0-1 (15/12)
Πανηλειακός – Ιάλυσος 0-1
Φοίβος Κρεμαστής – Αχαρναϊκός 1-1
Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Βραχνεϊκων 1-0
Πανμοβριακός – Νίκη Τραγανού 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας – Παναιγιάλειος 1-1
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

7ος όμιλος – 11η αγωνιστική
Θύελλα Καμαρίου – Ηλυσιακός 1-1
Αιγάλεω – Χαραυγιακός 1-0
Κόρινθος – Άγιοι Ανάργυροι 0-0
Αιολικός – Χαλκίδα 1-0
Απόλλων Ερέτριας – Άγιος Ιερόθεος 1-1
Καλλιθέα – Πανθηραϊκός 0-0

8ος όμιλος
ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Κατασταρίου 0-0 (15/12)
ΑΟ Εικοσιμίας – Πάμισος 0-2
Καλαμάτα – Ερμιονίδα 1-2
Παναργειακός – Μανδραϊκός 1-0
Ασπρόπυργος – Παναρκαδικός 2-1
Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Βλαχιώτη 2-3
ΑΟ Υπάτου – Ένωση Λέρνας 2-0

Related posts

Πραγματοποιήθηκε το φιλικό ανάμεσα σε Ατρόμητο Πειραιά και Ολυμπιακό

Abola Team 2

Παρελθόν ο Ρόβας από τον Ερμή Ζωνιανών

Abola Team 2

Οι διαιτητές και οι αλλαγές στο πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής στην Γ’ Εθνική

Abola Team 3