22.9 C
ΕΠΣΔΑ

Συνέχεια στο «κυνήγι»

Βύζας Μεγάρων – Πυρρίχιος Ασπροπύργου 2-0

Ο Βύζας επιβλήθηκε 2-0 στα Μέγαρα του Πυρρίχιου Ασπροπύργου και συνεχίζει το «κυνήγι» του πρωτοπόρου Ακράτητου, όντας δύο βαθμούς πίσω του. Στον αντίποδα, η ομάδα του Ασπροπύργου μετά από αυτή την ήττα παραμένει στην προτελευταία θέση συνεχίζει να «μάχεται» για την αποφυγή του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι, «άνοιξαν» το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Δρίτσα με τον Κλωνάρη στο 36’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Διαιτητής ήταν ο Αλιάγας με βοηθούς τους Κρέτσιμο και Νάκο.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Μπαλασάκης, Φλέγκας, Λαλάης, Πατσιονίδης, Έβερετ (74’ Χάρμπαλης), Καραγιάννης, Κλωνάρης (84’ Μήτσος), Μαζιώτης, Βούκα, Όλα, Δρίτσας (85’ Μουσκάι)

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: Παλατσίδης, Ερμπαλίδης, Πουρουζίδης, Μαυροδόντης (85’ Παντελης), Παϊραχταρίδης, Πιπερίδης Σ., Κλεμέντ, Στεφανίδης (63’ Τσούλφας), Σερταρίδης, Ευαγγέλου (46’ Λαζαρίδης), Χιονίδης (77’ Τριανταφυλλίδης)