18.9 C
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Λαχτάρησε αλλά κέρδισε το Χαϊδάρι ο Χολαργός

Χολαργός – Χαϊδάρι 3-2

Ένα καταπληκτικό παιχνίδι είδαν οι φίλαθλοι που παραβρέθηκαν στο γήπεδο ‘’Μαρκ Μαρσώ’’.Το σκορ άνοιξε στο 5’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Χατζής.Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν κι είχαν δοκάρι στο 22’ μετά απο σούτ του Τσιρκινίδη.Ο Χατζής όμως στο 37’ με ωραία κεφαλιά έκανε το 2-0.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χολαργός ευτύχησε να κάνει τρία τα τέρματά του στο 61’ με ωραίο σουτ του Καζάκου Π.Κι εκεί που όλα έδειχναν οτι το μάτς τελείωσε,το Χαϊδάρι είχε άλλη άποψη…Στο 65’ ο Μουρεζίνης απο κοντά θα κάνει το 3-1 και στο 78’ ο Καζάκος Π με αυτογκολ θα κάνει το 3-2 .Σε μία φάση που ο επόπτης σήκωσε το σημαιάκι του ,ακυρώνοντας το γκολ,όμως ο διαιτητής Περάκης το πήρε πάνω του κι δείχνοντας  σέντρα. Έξι λεπτά πρίν το τέλος λίγο έλειψε να γίνει το 3-3 καθώς το απευθείας φαουλ που εκτέλεσε ο Χριστούλης βρήκε τ’οριζόντιο δοκάρι του Καλαματιανού.

Πλέον στο Χολαργό ζούν κι αναπνέουν για το ματς της χρονιάς την επόμενη εβδομάδα με τον Φωστήρα στον Ταύρο.

Χολαργός(Μίλτος Γκόφας):Καλαματιανός,Γερόλυμος,Καλαντζής,Μιχελής,Τερλελής,Τσουτσουδάκης,Καζάκος Α,Λύρας,Χατζής(89’Καρράς),Ζώης(74’Χάλος),Καζάκος Π(92’Βαρφη)

Χαϊδάρι(Νίκος Παπαρούνης):Μίχος,Πλουμάτος(64’Κοπανάς),Αντάλης,Μηλιώνης,Κλουβάτος,Παππάς(46’Κοτσολάκος),Τσαγκάρης,Χριστούλης,Παληγέωργος(56’Μουρεζίνης),Kamberaj(90’Θεοδώρου),Τσιρκινίδης

Διαιτητής:Περάκης

Α’ βοηθός:Κατελανάκης

Β’ βοηθός:Νταρακλίτσης