Α' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τη σπουδαιότερη νίκη της χρονιάς η Δάφνη Π. Φαλήρου!

Έπεσε… από τον Υμηττό και βρήκε πορτοφόλι η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου!

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 0-1

Αφού άντεξε το σφυροκόπημα της Αγίας Παρασκευής στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου ισορρόπησε την κατάσταση και με το φανταστικό πλασέ του Μινάι στις καθυστερήσεις πανηγύρισε ένα σπουδαίο διπλό επικρατώντας με 1-0! Χωρίς αμφιβολία αυτή η νίκη δίνει το έναυσμα της αντεπίθεσης στη μαχητική ομάδα του Γιώργου Γκοβερίνου και αν τελικά καταφέρει να μείνει στην κατηγορία, αυτό το “διπλό” θα έχει παίξει τεράστιο ρόλο! Παράλληλα η… θεά Τύχη έδωσε πίσω κάποιους βαθμούς που άξιζε να πάρει σε προηγούμενα ματς!

Τέλος, έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων πως το γκολ ξεκινάει από επιθετικό φάουλ..

Χαμένο πέναλτι: 28’ Κραψίτης (το έστειλε άουτ, το είχε κερδίσει ο ίδιος)

Δοκάρι: 51’ Μιχαλακόπουλος

Διαιτητές: Χαλδαίος, Κελεκίδης, Κοντοπάνος

ΑΓΙΑ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Παπαγεωργίου, Χατζίου, Μπέκος (75’ Δημογιάννης), Παναγόπουλος, Δρόσης (61’ Τζίτζης), Μαυροματάκης, Λαζόπουλος, Μπουτσικάρης, Κοβάνης, Απειρανθίτης (46’ Γαλανόπουλος), Κραψίτης (79’ Ζαφείρης)

ΔΑΦΝΗ (Γιώργος Γκοβερίνος): Καβακλής, Ποζίδης, Πάλλας (46’ Μινάι), Σέχου, Γιαννούλης, Στρέφι, Σωτηρόπουλος (46’ Λυκουρόπουλος), Ομασέρε, Μαυρέλης (91’ Μαυρέλης), Μιχαλακόπουλος, Σαμπάνης (61’ Βλαχάκης)