17.6 C
ΕΠΣΔΑ

Στον τελικό ξανά ο Ηρακλής Ελευσίνας

Πανελευσινιακός – Ηρακλής Ελευσίνας 3-0 (1ο ματς 0-4)

Ο Ηρακλής Ελευσίνας γνώρισε την ήττα με 3-0 στην ρεβάνς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ από τον Πανελευσινιακό αλλά είναι αυτός που πανηγυρίζει την πρόκριση του για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ασπρόπυργο. Οι «σταχυοφόροι» ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ στο 29’ με τον Ατματσίδη, με τον Κατσάφαρο στο 39’ να σημειώνει το 2-0 και τον Μπέχλη τρία λεπτά  αργότερα (42’) να φτάνει –σχεδόν- σε σκορ πρόκρισης (3-0). Ωστόσο, στην επανάληψη, οι Κυπελλούχοι ΕΠΣΔΑ παρά τις πολλές απουσίες βασικών τους παικτών δεν δέχθηκαν άλλο τέρμα με το 3-0 να παραμένει μέχρι τέλους και να πανηγυρίζουν την πρόκριση τους στον τελικό της διοργάνωσης για δεύτερη διαδοχική σεζόν για πρώτη φορά στην ιστορία τους, όπου θα προσπαθήσουν να διατηρήσουν το «στέμμα» που κατέκτησαν πέρσι κόντρα στον Μανδραϊκό.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Σκλιας, Κακοσίμος, Τσακουρίδης, Πετσίτης, Μιχαήλος, Ατματσίδης, Μπέχλης, Τούσης, Κατσάφαρος, Παπαδάκης, Μπουρντένης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τζωρτζινάκης, Πεπονής (89’ Μαυλής, Χατζηαντωνάκης, Σκαμαντζούρας, Μπακατσέλος, Μπίμπα, Τοπτίδης, Στίλα, Παροτσίδης (46’ Καφαντάρης), Καλογρίδης, Τσεβάς