27 Ιουλίου, 2024
ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

Union Eurobank – Ρόμα 1-2

Από την Union Eurobank, λάβαμε την εξής ανακοίνωση:
Σε ένα ντέρμπι από τα παλιά η ομάδα – μοντέλο του Europa League, έχασε για πρώτη φορά από την αντίστοιχη ομάδα της Ρόμα. Ήταν μόλις η δεύτερη ήττα στον τρίτο χρόνο της διοργάνωσης του “ανεξάρτητου” πρωταθλήματος. Η ομάδα της Ρόμα ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και μπόρεσε να αιφνιδιάσει με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Union Eurobank μπήκε αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και έκλεισε ασφυκτικά τον αντίπαλο στην περιοχή του, άλλα έχασε πάρα πολλά γκολ και είχε πολλές ημιτελής προσπάθειες. Κατόρθωσε όμως να ισοφαρίσει και πίεσε για τη νίκη, στα τελευταία όμως δύο λεπτά πριν από την λήξη, σε μια ξαφνική αντεπίθεση, η ομάδα της Ρόμα πέτυχε το νικητήριο γκολ, γράφοντας το τελικό 1-2 Επιβεβαιώνοντας τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου, που θέλει τις ομάδες με εδαφική υπεροχή στο τέλος να χάνουν. Επειδή όμως και η ήττα είναι στο ποδόσφαιρο, είμαστε σίγουροι ότι το πάθημα θα γίνει μάθημα και στο εξής δεν θα υποτιμήσουμε κανέναν αντίπαλο!