21.4 C
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

Πρώτη νίκη για Λαρισαϊκό!

Ο Λαρισαϊκός πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΑ κόντρα στον Αττικό με 2-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μέξη, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση με το γκολ του Χαλκιά στο 49ο λεπτό. Ωστόσο ο Παπαδάκης στο 60′ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-1, που έδωσε τους πρώτους βαθμούς για τον Λαρισαϊκό, αφήνοντας τον Αττικό χωρίς πόντο και στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ: Λουγάρης, Αμίλητος (76′ Γκρέγκι), Γιάτσος, Γκουλής, Σνιγκούρ, Λίκα, Σακαρτζής, Βασιλικός (70′ Ξυλάς), Μέξη (68′ Περιβολαράκης), Παπαδάκης, Χασιώτης (48′ Ντρέου)
ΑΤΤΙΚΟΣ: Τσάνι, Κάρκος, Λακκιώτης (61′ Κατσιγιάννης), Μαυρής, Ντεντάι, Καραμάνης, Χαλκιάς (87′ Γιάννης), Ζότο, Γεράρδης (68′ Φακούδης), Ζησιμόπουλος, Μισσούρας