Στο α΄ημίχρονο κρίθηκε το ντέρμπι ανάμεσα στο Ηράκλειο και την Αγία Παρασκευή, όταν μέσα σε πέντε λεπτά μπήκαν τα δύο γκολ που διαμόρθωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Στο 29΄ ο Τζώρτζης πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, αλλά η “απάντηση” ήρθε πολύ γρήγορα για τους φιλοξενούμενους. Πέντε λεπτά αργότερα, κέρδισαν φάουλ λίγο έξω από την περιοχή από αριστερά όπως έκαναν επίθέση και με νέα κεφαλιά ήρθε η ισοφάριση που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.