A' ΑΘΗΝΩΝΑ' ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Με ηγέτη και σκόρερ τον Καραχάλιο, ο ΑΟ Περιστερίου (3-1)

Καλύτερος ο ΑΟ Περιστερίου νίκησε εύκολα τον Ιάσονα με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ως κορυφαίο παίκτη τους τον Καραχάλιο και πήραν δίκαια το τρίποντο.
15′: Ακυρώθηκε γκολ του Σετελάρι ως οφσάιντ.
20’: Κεφαλιά Νένδου απέκρουσε ο τερματοφύλακας Παλαιολόγος.
22′: Φάουλ του Νένεου ο Σετελάρ δεξ δοκάρι.
24′: Ο Νένδρος με ατομική προσπάθεια και σουτ άνοιξε το σκορ (0-1).
43’: Δυνατό σουτ του Κουτσούκου απέκρουσε ο γκολκίπερ του Ιάσονα.
47′: Σουτ του Κώστα πέρασε άουτ.
53′: Πλασέ του Σπυρίδη απέκρουσε ο Τζιώσης.
63′: Φάουλ του Νένδου, η μπάλα βρήκε τον Κλωνάρη και το σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ.
72′: Ο Ιάσονα ισοφάρισε με ψηλοκρεμαστό σουτ του Λαχά.
74’: Το Περιστέρι έκανε την αναοτροπή με ψηλοκραμαστό σουτ του Καραχάλιου (1-2).
80′: Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Λειβαδά από τον τερματοφύλακα, Παλαιολόγο. Το εκτέλεσε ο Καραχάλιος, αλλά ο γκολκίπερ απέκρουσε την μπάλα.
82′: Πάλι ο Καραχάλιος με ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το τελικό 1-3.
83′: Ατομική ενέργεια του Κουτσούκου απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
Καλή η διαιτησία των Κοσικίδη, Απτόσογλου και Κούλη.
ΙΑΣΟΝΑΣ: Παλαιολόγος, Κουμεντάκος (65′ λ.τ. Αντωνίου), Μαλιώρας, Τσαναχτσίδης, Λαχάς, Κολλιός (46′ Στρούγγης), Σπυρίδης, Ριζάς, Μήτσος (46′ Σέχου), Κώστας, Γλέζος.
ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Τζιώσης, Τρόκα (46’ Ρίζος), Σετελάρι, Μπούζας, Βελέντζας, Κλωνάρης, Κουτσούκου (85′ Καρακωνσταντής), Ζιάμπρας (55’ Λειβαδάς), Θεοδώρου (69′ Καραχάλιος), Νένδος, Λέτσι.