18.9 C
ΒΟΛΕΙΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

Πετάξαμε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος ΕΣΠΕΔΑ

Η Άριστη διοργάνωση του πρωτάθληματος vintage Εσπεδα τελείωσε αποψε με την ομάδα του Union Eurobank να σηκώνει την κούπα μεσα στο ΟΑΚΑ>>
Δευτέρα 9 Μαρτίου στο μεγάλο τελικό για το πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών Β’κατηγορία vintage espeda χρυσές πρωταθλήτριες οι ΑΜΑΖΟΝΕΣ του σωματείου των εργαζομένων στη Eurobank(Union Eurobank)απέναντι στην ισχυρή ομάδα των Γαλατων. Score τελικού 3-0 σετ υπέρ του Union Eurobank που έκανε μία εμφάνιση αντάξια της φήμης και της αξίας της ομάδας και σήκωσε την κούπα μέσα στην κλειστή αίθουσα αθλοπαιδιών Γ. Κασιμάτης του ΟΑΚΑ. Η ομάδα του Union τερμάτισε αήττητη στον όμιλο της έχοντας χάσει μόνο ένα σετ όπως επίσης αήττητη και στους αγώνες που έδωσε στο πλαίσιο των play off. Αξίζουν Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια του Union Eurobank στο τεχνικό group της ομάδας με επικεφαλής και μεγάλη δόξα του ελληνικού βόλεϊ και προπονήτρια σήμερα ΛΙΑ ΜΗΤΣΗ. Τα σετ το αγώνα 25-23, 25-16 και 25-14 δείχνουν ανάγλυφα την δίκαιη επικράτηση της ομάδας του Union,αλλά ταυτόχρονα αναδεικνύεται και η αξία του συγκροτήματος των Γαλατων… Με την ευκαιρία θέλουμε να τονίσουμε ότι η διοργάνωση από την πλευρά της ΕΣΠΕΔΑ του πρωταθλήματος ήταν άψογη!!!όπως άριστες ήτανε και όλες οι διαιτησίες των αγώνων για το λόγο αυτό η διοίκηση του Eurobank απένειμε ειδική πλακέτα στον εκπρόσωπο της ΕΣΠΕΔΑ κ. Κογκαλίδη Ελευθέριο!!Ο τελικός διεξήχθη χωρίς θεατές δυστυχώς λόγω των μέτρων προστασίας από την εξάπλωση του κορονοϊού, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τα κορίτσια του Union να πανηγυρίσουν ξέφρενα για την κατάκτηση του τίτλου..