Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΆλωσε… την Αγία Παρασκευή ο Μικρασιατικός (1-2) by Abola Team20 Σεπτεμβρίου, 202020 Σεπτεμβρίου, 2020 Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε στην πρεμιέρα της Α’ Αθήνας ο Μικρασιατικός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 της Αγίας Παρασκευής. Σκόραραν οι Αλευρής (4′), Σιαλμάς (76′) και Μεσσίνι (80′). Διαιτήτευσαν οι Παναγιωταράς, Καφρίτσας και Βακόλας. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Παναγόπουλος, Χατζίου, Κουρίνος, Σουβατζόγλου, Τριανταφυλλίδης, Γεωργίου (57’ Μπουτσικάρης), Σιαλμάς, Σάμιος, Φάρκωνας (49’ Λαζόπουλος), Ψαραδέλης (66’ Μπίλιτης), Κραψίτης. ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ: Αδάμης, Αμπάζι, Κατατζάς (79’ Ζαφειρόπουλος), Μεσσίνι, Καραθανάσης, Γκουρνέλος, Βουτυράς, Σάββας (87’ Τσιμπριμάνης), Γρυπάρης (61’ Καρακάσης), Αλευρής, Σμυρνάκης.