Την Δευτέρα 23 Αυγούστου στις 19:00 θα πραγματοποιηθεί η “πρώτη” του ΑΟ Κουβαρά για την καινούργια σεζόν υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή Νίκου Μπαδόλα (φωτό).
Μέχρι στιγμής έχουν προγραμματιστεί και τέσσερα φιλικά που θα δοθούν κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας με αντιπάλους τους:
1. Ποσειδώνα Γλυφάδας (5/9)
2. Παμπαιανικό (8/9)
3. Δία Κορυδαλλού (12/9)
4. Κορωπί (18/9)
Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν και οι μεταγραφικές προσθήκες που θα γίνουν ώστε η ομάδα να είναι ανταγωνιστική στο καινούργιο Πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΑΝΑ.