12.8 C
19 Μαρτίου, 2024

Θεόφιλος Καλύβας (Εθνικός Πειραιώς): Αφιερώνω την νίκη-πρόκριση στους φιλάθλους και στον πρόεδρο Δημήτρη Κουλούρη

Απόλυτα ικανοποιημένος μετά την νίκη με 4-1 στην Μύκονο απέναντι στην ομώνυμη ομάδα και την πρόκριση στην δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, εμφανίστηκε ο προπονητής του Εθνικού Πειραιώς Θεόφιλος Καλύβας.
Ήταν ο πρώτος επίσημος αγώνας του Εθνικού για την καινούργια σεζόν και μάλιστα εκτός έδρας, όπου η ομάδα έδειξε τα “δόντια” της και με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στην εμφατική τελική επικράτηση.
Ο Θεόφιλος Καλύβας, αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης, δήλωσε περιχαρής:
“Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, δείξαμε χαρακτήρα και καταφέραμε να ανατρέψουμε το εις βάρος μας σκορ και να κερδίσουμε τελικά με το ευρύ 4-1, ενώ θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και περισσότερα τέρματα.
Ο δυνατός αέρας μας δυσκόλεψε στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές έδειξαν την αξία τους και πήραμε πανάξια την νίκη-πρόκριση.
Την πρώτη νίκη στο πρώτο μας φετινό επίσημο παιχνίδι θέλω να την αφιερώσω στους φιλάθλους μας, οι οποίοι θέλουμε να είναι κοντά μας, αλλά και στον πρόεδρο Δημήτρη Κουλούρη.
Πιστεύω δώσαμε χαρά στον κόσμο, αλλά και στον Δημήτρη Κουλούρη, ο οποίος με θυσίες έχει δημιουργήσει αυτήν την ομάδα”.