Οι Γυναίκες Περιστερίου παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο νίκησαν με 6-1 τις Νεάνιδες της Αθηναϊκής Ένωσης Αγίου Δημητρίου σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Χρυσούπολης.
Η Στέλλα Μουζάκη με τον πρόεδρο Τάσο Τράγο, αλλά και την προπονήτρια Καλομοίρα Κοντομίχη… καμάρωσαν τις νεαρές παίκτριες που αποτελούν άλλωστε το μέλλον του συλλόγου και στο εγγύς μέλλον θα πλαισιώσουν την πρώτη ομάδα που είναι οι Νέες Ατρομήτου 2018.
Δύο γκολ σημείωσε η Βάσια Καρανάσιου, ενώ σκόραραν και οι Παπακώστα, Καμπόλη, Κωνσταντινίδη και Τσιρογιάννη.