12.8 C
19 Μαρτίου, 2024
Γ' ΑΘΗΝΩΝΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Παραμένουν σε τροχιά ανόδου οι Ίωνες

Σημαντική νίκη για τους Ίωνες Παλαιού Φαλήρου που επικράτησαν με το ευρύ 3-0 του Προμηθέα και παραμένουν σε τροχιά ανόδου.
Μάλιστα από την ομάδα λάβαμε το παρακάτω Δελτίο Τύπου:
“Σπουδαίο ματς έγινε στο γήπεδο Σ. Αγγελόπουλος με τους Ίωνες να επικρατούν με 3-0 επί ενός αξιόμαχου αντιπάλου. Οι Ίωνες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά είχαν να αντιμετωπίσουν της συμπαγή άμυνα του Προμηθέα.
Παρόλα αυτά λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και αφού προηγουμένως είχαν χάσει σωρεία ευκαιριών κατάφεραν να σκοράρουν με τον Δημητρακόπουλο σε μια παρά πολλή όμορφη ενέργεια παίζοντας το ένα δυο με τον Τσουκαλά. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δυσκολεύτηκε αλλά με τις κατάλληλες κινήσεις του προπονητή βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα άλλες δυο φορές με σκόρερ το Φουστέρη και το Δημητρακόπουλο.
Με αυτή τη νίκη η ομάδα έμεινε μόνη δεύτερη στη βαθμολογία και ατενίζει το μέλλον με αισιοδοξία”.