Σε μία εξαιρετική κίνηση προχώρησε ο Πανιώνιος, καθώς μετά από συντονισμένες ενέργειες του ποδοσφαιρικού τμήματος αποκτήθηκε ο Γιώργος Γκαλίτσιος. Ο παίκτης επέστρεψε στον «Ιστορικό» έπειτα από μία διετία στο Κυπριακό πρωτάθλημα και την Ανόρθωση.
Ο έμπειρος αμυντικός επιστρέφει στην Ελλάδα για λογαριασμό της ομάδας της Ν. Σμύρνης, της οποίας τη φανέλα θα φορέσει πάλι μετά από δέκα χρόνια. Ο 35χρονος ποδοσφαιριστής έπαιξε σε ΑΕ Λάρισας, Ολυμπιακό, Λόκερεν και Μουσκρόν.
Ήδη ο Γκαλίτσιος τέθηκε στη διάθεση του τεχνικού, Βαγγέλη Σταυρακόπουλου και ξεκίνησε προπονήσεις μαζί με τους νέους συμπαίκτες του.