Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ Β' ΑΘΗΝΩΝ Γ' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΟ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Κλείδωσε τον τίτλο ο Άρης Πετρούπολης, στο ντέρμπι τον Ηλυσιακό 2-0

Ο Άρης Πετρούπολης νίκησε στο ντέρμπι τον Ηλυσιακό με 2-0 και εξασφάλισε και μαθηματικά τον τίτλο στον τρίτο όμιλο της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
1ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
Λυκόβρυση – Ανθούπολη 1-1, Αίαντας Ταύρου – Άγιος Δημήτριος 2-1, Αγία Παρασκευή – Άγιοι Ανάργυροι 2-1, ΑΟ Περιστερίου – Κένταυρος Βριλησσίων 3-1, Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων – Δόξα Βύρωνος 0-0.
  • Ρεπό είχε η Δάφνη Π. Φαλήρου.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/2, 15.00)
Ανθούπολη – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου, Άγιος Δημήτριος – Λυκόβρυση, Άγιοι Ανάργυροι – ΑΟ Περιστερίου, Κένταυρος Βριλησσίων – Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων, Δόξα Βύρωνος – Αίαντας Ταύρου.
  • Ρεπό έχει η Αγία Παρασκευή.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)
Βριλήσσια – Αγία Ελεούσα 0-3, Αθηναϊκός – Αστέρας Ζωγράφου 2-0, Χολαργός – ΓΣ Αργυρούπολης 3-1, Νέα Ιωνία – Σούρμενα 0-0, Πετράλωνα – ΑΕ Ηρκακλείου 0-3.
  • Ρεπό είχε ο Άτταλος.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/2, 15.00)
Αγία Ελεούσα – Άτταλος, Αστέρας Ζωγράφου – Βριλήσσια, ΓΣ Αργυρούπολης – Νέα Ιωνία, Σούρμενα – Πετράλωνα, ΑΕ Ηρακλείου – Αθηναϊκός.
  • Ρεπό έχει ο Χολαργός.
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
 Πανερυθραϊκός – Τράχωνες 0-0, Καματερό – ΑΟ Ιλίου 3-0, Άρης Πετρούπολης – Ηλυσιακός 2-0, Κηπούπολη – Βύρωνας 0-0, Παλαιό Φάληρο – Μικρασιατικός 0-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μικρασιατικός – Άρης Πετρούπολης, Βύρωνας – Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός – Καματερό, ΑΟ Ιλίου – Πανερυθραϊκός, Τράχωνες – Κηπούπολη.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Θύελλα Αγίου Δημητρίου – Διάνα Ηλιούπολης 1-1, Μελίσσια – Ήφαιστος 1-0, Παπάγος – Χαϊδάρι 0-2, Ιάσων – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 0-2, Απόλλων Χαλανδρίου – Χαλάνδρι 0-3.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Χαλάνδρι – Παπάγος, Ελπίδα – Απόλλων Χαλανδρίου, Χαϊδάρι – Μελίσσια, Ήφαιστος Περιστερίου – Θύελλα Αγίου Δημητρίου, Διάνα Ηλιούπολης – Ιάσονας.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Κοψαχείλα – Γκυζιακός 0-0, Κορωνίδα – ΑΟ Γλυφάδας 7-1, Τερψιθέα – ΠΟ Ψυχικού 1-0, Ηρακλής Περιστερίου – Κολωνός 1-2, Πέρα Κλουμπ – Νεοπεντελικός 2-0 , ΓΣ Καισαριανής – Γαλαξίας Περιστερίου 1-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Γκυζιακός – Τερψιθέα, ΑΟ Γλυφάδας – Κοψαχείλα, ΠΟ Ψυχικού – Ηρακλής Περιστερίου, Κολωνός – Πέρα Κλουμπ, Νεοπεντελικός – ΓΣ Καισαριανής, Γαλαξίας Περιστερίου – Κορωνίδα Γαλατσίου.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Ατρόμητος Χαλανδρίου 2-1, Ιπποκράτης Περιστερίου – ΠΑΣ Γαλάτσι 3-1, Εθνικός Αστέρας – Ταταύλα 1-0, Παράδεισος – Χαλκηδονικός 4-0, Άμιλλα Περιστερίου – Αλσούπολη 2-0, Φωστήρας Ηλιούπολης – ΑΕ Περιστερίου 4-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Ατρόμητος Χαλανδρίου – Άμιλλα Περιστερίου, ΠΑΣ Γαλάτσι – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης, Ταταύλα – Ιπποκράτης, Χαλκηδονικός – Εθνικός Αστέρας, Αλσούπολη – Φωστήρας Ηλιούπολης, ΑΕ Περιστερίου – Παράδεισος.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Δάφνη Αθηνών – Λαύρα Αργυρούπολης 0-0, Ορφέας Αιγάλεω – ΑΟ Καλαμακίου 1-2, Κηφισιά 2010 – Άρης Χολαργού 0-1, Νέα Σμύρνη – ΑΕ Μεταμόρφωσης 2-2, Άρης Καλαμακίου – Αστέρας Εξαρχείων 1-0.
  • Ρεπό είχε η Ελευθερούπολη.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Λαύρα Αργυρούπολης – Ελευθερούπολη, ΑΟ Καλαμακίου – Δάφνη Αθηνών, Άρης Χολαργού – Ορφέας Αιγάλεω, ΑΕ Μεταμόρφωσης – Άρης Καλαμακίου, Αστέρας Εξαρχείων – Κηφισιά 2010.
  • Ρεπό έχει η Νέα Σμύρνη.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Αθηναΐδα – Φοίνικας Περιστερίου 3-1, Υμηττός – Λύκοι Χαϊδαρίου 1-2, Ιεράπολη – Πεύκη 0-4, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Πανιώνιος Καισαριανής 1-0, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Άγιος Θωμάς 0-2.
  • Ρεπό είχε ο Ποσειδώνας Γλυφάδας.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Φοίνικας Περιστερίου – Ποσειδώνας Γλυφάδας, Λύκοι Χαϊδαρίου – Αθηναΐδα, Πεύκη – Υμηττός, Πανιώνιος Καισαριανής – Θρίαμβος Χαϊδαρίου, Άγιος Θωμάς – Πεύκη.
  • Ρεπό έχει ο ΑΟΝ Αργυρούπολης.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Κεραυνός Πετρούπολης – Λέοντες 5-0, Προμηθέας – Θεμιστοκλής 1-0, Παγκράτι – Νίκη Αλίμου 4-1, Αίμος Πετρούπολης – Θρίαμβος Αθηνών 1-3, Ίωνες Π. Φαλήρου – Αστέρας Γλυφάδας 1-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Αστέρας Γλυφάδας – Προμηθέας, Θρίαμβος Αθηνών – Ίωνες Παλαιού Φαλήρου, Νίκη Αλίμου – Αίμος Πετρούπολης, Θεμιστοκλής – Κεραυνός Πετρούπολης, Λέοντες – Παγκράτι.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Κωφών – Άτλας Κυψέλης 0-7, Ιλίσσια 2004 – Κεραμεικός 2-4, Μαρούσι – Φοίνικας Καλλιθέας 1-0, Κρόνος Αθηνών – Θύελλα Περιστερίου 1-1, Πανθησειακός – Φωστήρας Καισαριανής 5-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Φωστήρας Καισαριανής – Ιλίσσια 2004, Θύελλα Περιστερίου – Πανθησειακός, Φοίνικας Καλλιθέας – Κρόνος Αθηνών, Κεραμεικός – ΑΟ Κωφών, Άτλας Κυψέλης – Μαρούσι.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ερμής Ηρακλείου – Πλάτωνας 1-1, Άφοβος – Αμπελόκηποι 0-6, Πατήσια – Δόξα Γκύζη 0-0, Λαρισαϊκός – Αρίωνας 2-3, Δούρειος – Πράσινα Πουλιά 6-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Πράσινα Πουλιά – Άφοβος, Αρίωνας – Δούρειος, Δόξα Γκύζη – Λαρισαϊκός, Αμπελόκηποι – Ερμής Ηρακλείου, Πλάτων – Πατήσια.
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Χαϊδαρίου – Αναγέννηση Πετρούπολης 3-1, Χρυσούπολη – Τριφυλλιακό 5-4, ΑΕ Ιλίου – Δάσος Χαϊδαρίου 6-1, Κουκάκι – Αττικός 0-4, ΑΕ Ζέφυρος – Διαγόρας Αιγάλεω 1-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/2, 15.00)
Διαγόρας Αιγάλεω – Χρυσούπολη, Αττικός – Ζέφυρος, Δάσος Χαϊδαρίου – Κουκάκι, Τριφυλλιακός – Αστέρας Χαϊδαρίου, Αναγέννηση Πετρούπολης – ΑΕ Ιλίου.

Related posts

To 20 στα 20 έφθασε η Κηπούπολη με το 5-1 επί του Προμηθέα

Abola Team 3

Ισόπαλοι με σκορ 3-3 Άμιλλα Περιστερίου-Αμπελόκηποι στο ματς παραμονής στην Β’ ΕΠΣΑ: Υποβιβάστηκαν οι Αμπελόκηποι

Abola Team 3

Πήρε Δημητρούκα ο ΑΟ Βύρωνας

Abola Team 3