21 C
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

Πήρε το διπλό ο Γαλαξίας με την Νίκη Αλίμου

ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΓΑΛΑΞΙΑΣ 0 – 3

Ο Γαλαξίας κατάφερε να επικρατήσει της Νικης Αλίμου με 0-3 ξεκικώντας νωρίς να σκοράρει με τον Σταθόπουλο στο 20′ κάνοντας το 0-1 αλλά και στο 31΄ με τον Πατσέλη να κάνει το 0-2 και να στέλνει την ομάδα του με προβάδισμα 2 γκολ, στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.
Στην επανάληψη ο Γιούργας για τους φιλοξενούμενους σημείωσε το τελικό 0-3 στο 63′.
Κερδίζοντας τους 3 βαθμούς αυτούς ο Γαλαξίας φτάνει τους 15β. και την 3 θέση (συγκάτοικος στη 2η ουσιαστικα μαζί με τον Υμηττό) με 6 αγώνες. Η Νίκη Αλίμου βρίσκεται στη τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς ακόμα βαθμούς μετά και απο 7 αγώνες.
ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ (Ριζος Α): Μποτος, Κοτσαρης, Κοκκώνης (46′ Δημόπουλος), Παπαευθυμίου, Γκιλλ, Κουμιωτακης (53′ Σαμιωτης), Γεωμηλας (76′ Δούκας), Κατσαβελλης, Καρύδας (83′ Παπαθανασιου), Ριζος (83′ Τσιλικης).
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Λουμιδης Γ.): Αγγελόπουλος, Ασπροπουλος(66′ Γεροντης), Σταθοπουλος, Πιτταρας, Νικολαου, Στασινόπουλος (73′ Ιακωβακης), Μπισυρης, Κατσουγιαννης, Πατσελης (84′ Τσιριμιαγκος), Μαργαριτοπουλος, Γιουργας (84′ Ραγγος).