Α' ΕΠΣΑΝΑ

“Καλπάζει” αήττητος ο Αστέρας Βάρης

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ – ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 3 – 1

Ακόμα μια νίκη για τον Αστέρα Βάρης εντός έδρας αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βάρης. Το σκορ άνοιξε για την γηπεδούχο ομάδα ο Χριστίνης στο 40ο λεπτό λίγο πριν την ανάπαυλα για το 1-0.
Στην επανάληψη όμως ο Ολυμπιακός Βάρης ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα στο 55ο λεπτό με τον Behari να ισοφαρίζει σε 1-1.
Ο Αστέρας προς το τέλος του αγώνα κατάφερε να βάλει 2 τέρματα και να “σφραγίσει” τη νίκη, αρχικά με τον Καλλιμάνη στο 75ο λεπτό και έπειτα με τον Νιουμαν στο 76ο λεπτό για το τελικό 3-1.
Κίτρινες κάρτες:
31′ Σακελαρίου
54′ Μπελαβρακης
56′ Ηρακλής Αλ.
90′ Behari
Στη βαθμολογία ο Αστέρας Βάρης παραμένει στη πρώτη θέση με 23 βαθμούς σε 9 αγώνες και χωρίς ήττα.
Ο Ολυμπιακός Βάρης βρίσκεται στη 14η θέση με 7 βαθμούς και 10 αγώνες.

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου (83′ Κοφσανιδης), Μειμαρογλου, Diagne (83′ Νικολακόπουλος), Μαγγος (83′ Γκεργκη), Ερρικος, Χριστίνης (69′ Μπάκας), Καλλιμάνης, Ντουλιας (69′ Νιουμαν), Μπελαβρακης.
ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ: Ηρακλής Αλ., Πομαρες Ντι Τζερονιμ (33′ Ζυγοκώστας), Ηρακλης Ανδρεας, Μπαμπουνης, Καρκασινας, Μπεκιάρης, Haddad (80′ Πορουτσιδης), Θωμαιδης, Behari, Beli (70′ Παπαντωνης.