free page hit counter
Abola.gr
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ – 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ΄ΕΘΝΙΚΗ – 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ΄ΕΘΝΙΚΗ – 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ΄ΕΘΝΙΚΗ – 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ Εθνική: Ο Πανιώνιος σφράγισε την άνοδο στη Super League 2

Ο Πανιώνιος εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στη Super League 2 , μετά την ευρεία νίκη που πέτυχε επί του Ελλοπιακού με 5-0 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία που έφερε ο Εθνικός Πειραιά στο Ηράκλειο, κόντρα στον Ατσαλένιο (0-0).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής:
1ος ΟΜΙΛΟΣ (30ή αγωνιστική)
          Καβάλα – Μ. Αλέξ. Αγ. Μαρίνας       5-1
          Απόλλων Παραλιμνίου – Νίκη Ευκαρπίας  2-0
          Νέστος Χρυσούπολης – Βέροια        4-1
          Άρης Πετεινού – ΑΟ Χανιώτης         1-2
          Δόξα Δράμας – Θερμαϊκός      2-1
          Αετός Βαρβάρας – Ορέστης    2-3
          Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Άρης Αβάτου  0-1
          Αναγέννηση Επανομής – ΠΑΟΚ Κρηστώνης1-3
          Πανθρακικός – Κεραυνός Αγγελοχωρίου   3-0 ά.α.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/4, 16.00)
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Νίκη Ευκαρπίας, Βέροια – Καβάλα, ΑΟ Χανιώτης – Απόλλων Παραλιμνίου, Θερμαϊκός Θέρμης – Νέστος Χρυσούπολης, Ορέστης Ορεστιάδας – Άρης Πετεινού, Άρης Αβάτου – Δόξα Δράμας, ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αετός Βαρβάρας, Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Αναγέννηση Επανομής – Πανθρακικός.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (30ή αγωνιστική)
          Ζάκυνθος – Αστέρας Πετριτή  3-0
          Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – ΠΟ Φήκης 3-0 ά.α.
          Μαγνησιακός – Καστοριά        0-3 ά.α.
          Πιερικός – Λευκίμμη     5-0
          Θύελλα Κατσικά – Εορδαϊκός 0-0
          Αστέρας Λιανοκλαδίου – Θεσπρωτός        0-0
          Αναγέννηση Άρτας – Σβορώνος       0-0
          ΑΟ Τρίκαλα – Αρτάκη   1-5
          Κιλελέρ – Βατανιακός    2-1
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14.4, 16.00)
Αστέρας Πετριτή – ΠΟ Φήκης, Καστοριά – Ζάκυνθθος, Λευκίμμη – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Εορδαϊκός – Μαγνησιακός, Θεσπρωτός – Πιερικός, Σβορώνος – Θύελλα Κατσικά, Αρτάκη – Αστέρας Λιανοκλαδίου, Βατανιακός – Αναγέννηση Άρτας, ΑΟ Τρίκαλα – Κιλελέρ.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (30ή αγωνιστική)
          ΑΕΡ Αφάντου – ΑΕ Μυκόνου 2-1
          Κόρινθος – Εράνη Φιλιατρών  3-0
          Πανελευσινιακός – Αστέρας Βάρης  0-1
          Θύελλα Ραφήνας – ΑΕ Μεσολογγίου          2-0
          ΠΑΟ Βάρδας – Ιάλυσος 2-0
          Παναργειακός – ΑΕ Ερμιονίδας        2-0
          Ρόδος – Μαρκό    1-3
          Ελλάδα Σύρου – Παναιγιάλειος         3-1
          ΑΟ Πυλίου –        Βύζας Μεγάρων   2-0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/4, 16.00)
ΑΕ Μυκόνου – Εράνη Φιλιατρών, Αστέρας Βάρης – ΑΕΡ Αφάντου, ΑΕ Μεσολογγίου – Κόρινθος, Ιάλυσος – Πανελευσινιακός, ΑΕ Ερμιονίδας – Θύελλα Ραφήνας, Μαρκό – ΠΑΟ Βάρδας, Παναιγιάλειος – Παναργειακός,  Βύζας Μεγάρων – Ρόδος, Ελλάς Σύρου – ΑΟ Πυλίου.
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ (30ή αγωνιστική)
          Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Υπάτου      3-0
          Προοδευτική – Αγία Παρασκευή      5-0
          ΑΟ Χαϊδαρίου – Ερμής Ζωνιανών    2-0
          Πανιώνιος – Ελλοπιακός         5-0
          Αλμυρός – Ηλυσιακός   2-1
          Ατσαλένιος – Εθνικός Πειραιά 0-0
          Επισκοπή – ΑΟ Αγίου Νικολάου      1-3
          Φωστήρας – Ατρόμητος Πειραιά      6-0
          Περαμαϊκός –        Άρης Πετρούπολης        1-2
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/4, 16.00)
ΑΟ Υπάτου – Αγία Παρασκευή, Ερμής Ζωνιανών – Απόλλων Σμύρνης, Άρης Πετρούπολης – Προοδευτική, Ελλοπιακός – ΑΟ Χαϊδαρίου, Ηλυσιακός – Περαμαϊκός, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος, ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αλμυρός, Ατρόμητος Πειραιά – Ατσαλένιος, Επισκοπή – Φωστήρας.

 

Related posts

Δυνατό φιλικό με Εργοτέλη ο Ηρόδοτος

Abola Team 2

“Εχουμε δρόμο ακόμα” λένε για το Κερατσίνι Βασίλης Σπάθας και Αλέξανδρος Μπότος

Abola Team 3

Ενίσχυση με τον Δημήτρη Τσουρούλα ο ΠΑΟ Καματερού

Abola Newsroom