18.1 C
30 Απριλίου, 2024
CHAMPIONS LEAGUE

Champions League : Όλα τα αποτελέσματα της 14/9/2016

Με φάουλ-φωτοβολίδα του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 89΄ και γκολ του Άλβαρο Μοράτα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-1 τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο «Μπερναμπέου» στο πιο συγκλονιστικό ματς της πρεμιέρας του Champions League.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης βρέθηκε αντιμέτωπη με το φάσμα της ήττας, αλλά κατάφερε να… αποδράσει, την ώρα που η Μάντσεστερ Σίτι (4-0 τη Γκλάντμπαχ) και η Ντόρτμουντ (6-0 την Λέγκια στη Βαρσοβία) πραγματοποιούσαν επίδειξη δύναμης με το «καλησπέρα» στους ομίλους.
Εντυπωσιακή και η Λέστερ, η οποία στο ντεμπούτο της στο Champions League πέρασε με νίκη 3-0 από τη Μπριζ.