21.4 C

Νίκη με Σιάνο για Κερατσίνι επί της Ερμιονίδας!

Νικηφόρο ήταν ένα ακόμα φιλικό για τονΑΠΟ Κερατσινίου που επικράτησε με 2-1 της Ερμιονίδας, σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο «Παναγιώτης Σαλπέας».

Οι «Ροσονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 12, όταν ο  Μπερνιδάκης εκμεταλλεύτηκε τη λάθος συνεννόηση  τερματοφύλακα και αμυντικού , σκοράροντας  το πρώτο γκολ της ομάδας μας που στο πρώτο ημίχρονο είχε καλή απόδοση, δίχως όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν   με αυτογκόλ  του Φραντζεσκάκη  που δεν συγκράτησε  τη μπάλα  σε εκτέλεση κόρνερ,με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του, έχοντας φάλτσο. Στο 71, πάντως, η ομάδα του Κερατσινίου πανηγύρισε τη νίκη, όταν από την ενέργεια του Σκεντεράι, η μπάλα έφτασε στον Σιάνο ,που με ένα ξερό σουτ, έξω από την περιοχή σκόραρε .

Κερατσίνι:  Φραντζεσκάκης-Σκεντεράι-Τσουβαλτσίδης-Μπατής-Βαττής-Διάκος-Γκιάτης-Παπασπύρος-Ντούλιας-Πασαλίδης- Μπερνιδάκης

Επαιξαν και οι: Σιγάλας-Σιάνος-Θωμαϊδης-Αγγελάκης-Λευκόπουλος—Xoνδρουδάκης-Μουστά

Πηγή: apokeratsini