22.6 C
18 Απριλίου, 2024
A' ΑΘΗΝΩΝ

Ισόπαλη με σκορ 2-2 η Αθηναϊδα απέναντι στην Ηλιούπολη

Ισόπαλη 2-2 αναδείχτηκε σήμερα η Βασίλισσα της Κυψέλης σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα της Ηλιουπολης!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Βαΐτση δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα της Ηλιουπολης να αναπτύξει το παιχνίδι της και στο 24ο λεπτό άνοιξε το σκορ με το Ρηγόπουλο! Συνέχισε η ομάδα της Αθηναιδας να βομβαρδίζει την αντίπαλη εστία χάνοντας πολλές ευκαιρίες πετυχαίνοντας στο 51’ το δεύτερο γκολ πάλι με το Ρηγόπουλο! Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Αθηναιδα μπήκε  λίγο μουδιασμένα κ στο 58 δέχτηκε γκολ από τον Μελετιάδη! Η ομάδα της Ηλιουπολης μετά το γκολ πίεσε αρκετά με αποτέλεσμα στο 89’ να γίνει η ισοφάριση με τον Άγκολι!