18 C

Χορταστική ισοπαλία στον Μυλοπόταμο, 2-2 με τον Αγ. Ιερόθεο

Δεν κατάφερε να πάρει την νίκη η ΑΕΜ μένοντας στο 2-2 με τον Άγιο Ιερόθεο σε παιχνίδι για την 12η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ρεθυμνιώτικη ομάδα παρότι έδειξε χαρακτήρα και ισοφάρισε δύο φορές το παιχνίδι δεν κατάφερε στο τέλος να πάρει το χρυσό τρίποντο που θα βελτίωνε κατα πολύ την βαθμολογική της συγκομιδή.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Γιάννης Ντινιωτάκης που αποχαιρέτησε την ΑΕΜ και τους συμπάικτες του με δύο γκολ και μια εξαιρετική εμφάνιση, αφού το σημερινό μάτς ήταν το τελευταίο του με την φανέλα της ομάδας.

8’ Σέντρα Πιτσόκου κεφαλιά Μποτωνάκη μπλοκάρει ο Σιδεράκης.

20’ Φάουλ Μυρθιανού στο δεύτερο δοκάρι μόνος του κεφαλιά ο Μηνάς, θα διώξει ο Σιδεράκης.

28’ Αμυντική αδράνεια τη ΑΕΜ ο Μανδαμαδιώτης με σουτ μέσα από την περιοχή 0-1.

48’ Κεφαλιά Πιτσόκου ο Δαραμάρας καθυστέρησε πρόλαβε ο Σιδεράκης και μπλόκαρε.

53’ Με τάκλιν ο Δροσάκης κλέβει τη μπάλα και πασάρει στον Ντινιωτάκη αυτός κερδίζει μια κόντρα μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ ισοφαρίζει 1-1.

56’ Φάουλ του Ρόππα ο Αργυρίου κερδίζει την πρώτη κεφαλιά με δεύτερη κεφαλιά ο Τσάτσαρης 1-2.

62’ Μπαλιά του Ντινιωτάκη που βγάζει τετ α τετ τον Μηνά ο οποίος νικήθηκε σε δύο προσπάθειες από τον Σιδεράκη.

63’ Σέντρα Μυρθιανού ο Ντινιωτάκης με πλασέ το 2-2.

69’ Μπαλιά του Μανδαμαδιώτη βγαίνει τετ α τετ ο Κράσι διώχνει σε κόρνερ ο Κελαϊδης.

73’ Καλό σουτ του Μερτίρι λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

76’ Σουτ του Τσαρκάνι έξω από την περιοχή διώχνει εντυπωσιακά ο Κελαϊδής σε κόρνερ.

81’ Ο Μηνάς περνάει την μπάλα πάνω από τον Σιδεράκη αλλά προλαβαίνει και σώζει ο Μαρτίνος.

85’ Κόρνερ Μυρθιανού αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής ο Ντινιωτάκης η κεφαλιά του φεύγει λίγο άουτ.

ΑΕ Μυλοποτάμου (Γιώργος Κόλτζος): Κελαϊδής, Πιτσόκος, Μυρθιανός, Μποτωνάκης, Λένγκα, Μπακάλης, Δροσάκης, Βιτώρος (71’ Μερτίρι), Μηνάς (82’ Μάστορας), Ντινιωτάκης, Δαραμάρας (78’ Ξαγοράρης).

Άγιος Ιερόθεος (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Σιδεράκης, Πολίτης, Ρόππας (82’ Καφαλίδης), Κασάπης, Τσάτσαρης, Μαρτίνος, Μανδαμαδιώτης, Γκουτσούλας (75’ Σιμιτσής), Λέσι (64’ Κράσι), Αργυρίου, Τσαρκάνι (90’ Νιζάμης)

πηγή: rethymnosports