Μια ακόμα τιμητική διάκριση ήρθε για τον γνωστό βετεράνο άσο Γιάννη Αντωνόπουλο.
Τιμήθηκε από την ΕΠΣ Αργολίδας για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο και στα ποδοσφαιρικά δρώμενα της ευρύτερης περιοχής.
Από την πλευρά του ο Γιάννης Αντωνόπουλος που μεταξύ άλλων αγωνίστηκε στον Εθνικό και τον ΠΑΟΚ με δήλωσή του ευχαρίστησε γι’ αυτή την τιμητική διάκριση την ΕΠΣ Αργολίδας και τον πρόεδρό της Βασίλη Σιδέρη που είναι ένας ιδιαίτερα δραστήριος παράγοντας.