16.2 C
Αθήνα
Δεκέμβριος 4, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Οι διαιτητές και παρατηρητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (5 και 6/5) στον Πειραιά και οι αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής όπως και για την ένσταση της Κύπρου Κορυδαλλού

Στα ματς του Σαββατοκύριακου (5 και 6/5) για τα Play-Out και Play-Off πλέον στον Πειραιά ορίστηκαν οι εξής διαιτητές και παρατηρητές:

Play-out Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 05/05/18 17:30 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
 
2. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 05/05/18 17:30 ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΣΕΦΕΡΗΣ Δ., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΗΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)
 
3. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Τετάρτη 09/05/18 18:00    
4. ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Τετάρτη 09/05/18 18:00    
Play-out Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
5. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 05/05/18 17:30 ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)
 
6. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 05/05/18 17:30 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)
 
7. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Τετάρτη 09/05/18 18:00    
8. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ ΝΙΚΑΙΑΣ Τετάρτη 09/05/18 18:00    
Α Κατηγορία – θέσεις 1-2 γενικής κατάταξης
(1η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑ Κυριακή 06/05/18 17:30 ΣΠΑΘΑΣ Η., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ. 
4oς: ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)
 
Play-off B Κατηγορία 1ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
10. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 06/05/18 12:00 ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)
 
11. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 06/05/18 12:00 ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΣΕΦΕΡΗΣ Δ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
 
Play-off B Κατηγορία 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
12. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 06/05/18 12:00 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Κ., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)
 
13. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 06/05/18 12:00 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΟΥΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
 
Play-out B Κατηγορία 1ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
14. ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 06/05/18 14:30 ΖΕΡΒΑΣ Ν., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ)
 
15. ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 06/05/18 14:30 ΚΑΚΡΙΔΗΣ Ι., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Ν. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ .)
 
Play-out B Κατηγορία 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
16. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 06/05/18 14:30 ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ., ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΕΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ)
 
17. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 06/05/18 14:30 ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Π. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)
 
Play-off Α Κατηγορία Εφηβικού
(1η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
18. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Μικρός Τελικός) ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 05/05/18 16:30 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΚΑΛΕΓΙΑΣ Ν. 
4oς: ΤΣΟΝΟΠΟΥΛΟΥ Α. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
 
19. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (Μεγάλος Τελικός) ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 05/05/18 18:45 ΣΠΑΘΑΣ Η., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ. 
4oς: ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
 
Εφηβικό – Β Φάση – Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(14η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
20. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 05/05/18 15:15 ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Χ.  
Προπαιδικό 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
21. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 05/05/18 10:00 ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Ν.  
22. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 05/05/18 14:30 ΡΟΥΣΣΟΥ Μ.  
23. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 06/05/18 10:00 ΒΑΛΒΗΣ Κ.  
Προπαιδικό 2ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
24. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 05/05/18 10:00 ΤΖΙΩΤΗΣ ..  
25. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 05/05/18 10:00 ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ.  
26. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 05/05/18 17:15 ΤΕΣΣΗΣ Δ.  
Προπαιδικό 3ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
27. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 05/05/18 10:00 ΒΑΛΒΗΣ Κ., ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ .., ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ..  
28. A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Σάββατο 05/05/18 10:00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.  
29. ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 05/05/18 19:45 ΜΑΝΗΣ Α.  
Προπαιδικό 4ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
30. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 05/05/18 12:00 ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ.  
31. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 05/05/18 19:30 ΤΕΣΣΗΣ Δ.  
Προπαιδικό 5ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
32. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 05/05/18 11:00 ΚΑΛΕΓΙΑΣ Ν.  
33. ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 05/05/18 12:00 ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ.  
Προπαιδικό 6ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
34. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 05/05/18 09:00 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΣΑΪΝΗΣ .., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ..  
35. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 06/05/18 11:00 ΜΠΕΣΙΡΗΣ Δ.

Αποφάσεις Πειθαρχικής Επιτροπής (4.5.2018) (04/5/2018 13:25)

1. Η Πειθαρχική Επιτροπή αφού έλαβε υπόψη της το ανακριτικό υλικό που συγκεντρώθηκε, καθώς επίσης  τα παραθέντα στοιχεία αναφορικά με την εμπρόθεσμη υποβληθείσα ένσταση του σωματείου «ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ», για παράβαση  του άρθρου 19 παρ. 5 του ΚΑΠ Ερασιτεχνικών Ομάδων όπως επίσης και τις απόψεις των εκπροσώπων των δύο σωματείων, κ.κ. Τσαμούρη (ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ), Βλαχάκη,  Κατσιγιάννη (ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ), που παρέστησαν:

 

ΟΜΟΦΩΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ

 

Απορρίπτει την ένσταση του σωματείου ΠΟ ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ κατά του σωματείου ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  για τον μεταξύ τους αγώνα του Πρωταθλήματος Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας» ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ»  της  29/04/2018

Εντέλλεται την κατάπτωση του καταβληθέντος παράβολου υπέρ του ταμείου της Ε.ΠΣ.ΠΕΙΡΑΙΑ( αρ. παρ. Νο 3881)

Παραπέμπει τα σχετικά στην Επιτροπή Πρωταθλήματος

 

 

2. Η Πειθαρχική Επιτροπή αφού έλαβε  υπόψη της το ανακριτικό υλικό που συγκεντρώθηκε σε βάρος του σωματείου ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ  καθώς και την έγγραφη απολογία του  και επειδή κρίνει ότι υπέπεσε στα  αποδιδόμενα  σ’ αυτό  παραπτώματα, ήτοι μετά τη λήξη του αγώνα ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ που έγινε στο γήπεδο «Π.ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ» στις 22.4.2018  – εκτεταμένα επεισόδια – βιαιοπραγία κατά διαιτητών:

 

α) Θεωρεί υπαίτιο το σωματείο ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ  για παράβαση του άρθρου 15 παρ. 4β του Πειθαρχικού Κώδικα Ε.Π.Ο.

 

β) Επιβάλλει στο σωματείο ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ποινή στέρησης του δικαιώματος χρήσης της έδρας του για τέσσερις (4) αγωνιστικές ημέρες, επιπρόσθετα επιβάλλει ποινή αφαίρεσης τριών (3) βαθμών από το βαθμολογικό πίνακα  της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου που συμμετέχει το σωματείο ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ και χρηματική ποινή 150€ που διπλασιάζεται σε 300€  λόγω υποτροπής  (άρθρα 15  παρ.4 και 6 α-δ-ε  του Πειθαρχικού Κώδικα Ε.Π.Ο.).

 

 

 

3. Η Πειθαρχική Επιτροπή αφού έλαβε  υπόψη στους το ανακριτικό υλικό που συγκεντρώθηκε σε βάρος του κ. ΠΟΛΙΤΗ Μ. Αντιπροέδρου  του σωματείου ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ  καθώς και την έγγραφη απολογία του  και επειδή κρίνει ότι υπέπεσε στο  αποδιδόμενο  σ’ αυτόν  παράπτωμα, ήτοι μετά τη λήξη του αγώνα ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  που έγινε στο γήπεδο «Π.ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ»  στις 22.4.2018 – βίαιη αντιαθλητική συμπεριφορά – βιαιοπραγία κατά διαιτητή:

 

Επιβάλλει ποινή απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους και στα γήπεδα για ένα (1) χρόνο, καθώς επίσης ποινή απαγόρευσης κάθε ποδοσφαιρικής δραστηριότητας  για ένα (1) χρόνο και  χρηματική ποινή 200€ στον κ. ΠΟΛΙΤΗ Μ. Αντιπρόεδρο  του σωματείου ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ  (άρθρο 12 παρ.α-β-γ του Πειθαρχικού Κώδικα Ε.Π.Ο.).

 

 

 

4. Η Πειθαρχική Επιτροπή αφού έλαβε  υπόψη στους το ανακριτικό υλικό που συγκεντρώθηκε σε βάρος του κ. ΚΟΥΡΟΥΝΗ Π.  ποδοσφαιριστή  του σωματείου ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ αναφορικά με δυσμενείς κρίσεις σε σελίδα κοινωνικής δικτύωσης και επειδή κρίνει ότι δεν υπέπεσε στο  αποδιδόμενο  σ’ αυτόν  παράπτωμα, τον ΑΠΑΛΛΑΣΣΕΙ.

 

 

 

5. Η Πειθαρχική Επιτροπή αφού έλαβε  υπόψη της το ανακριτικό υλικό που συγκεντρώθηκε σε βάρος των σωματείων ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ και ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  καθώς και την έγγραφη απολογία τους  και επειδή κρίνει ότι δεν υπέπεσαν στα  αποδιδόμενα  σ’ αυτά  παραπτώματα κατά τη διάρκεια του αγώνα ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  που έγινε στο γήπεδο «ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ» στις 22.4.2018, τα ΑΠΑΛΛΑΣΣΕΙ.

Related posts

Ευχαριστήριο από την οικογένεια Μουσελή

Abola Team 3

Τα ματς του Σαβ/κου στην ΕΠΣΠ

Abola Newsroom

Κλήσεις Μικτών Παίδων και Νέων Πειραιά για 29/5 για φιλικό με Ολυμπιακό και προπόνηση

Abola Team 3