24.7 C
24 Απριλίου, 2024

Άλμα ανόδου ο Αήττητος 2-1 τον Ηρόδοτο-Τα αποτελέσματα στην 3η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Αήττητο, που επιβλήθηκε του Ηροδότου με 2-1 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το σύνολο του Πάρη Κωνσταντακόπουλου έφτασε τους 7 βαθμούς, ύστερα από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, ενώ οι Κρητικοί έμειναν στους 4.

1′ Ο Μωραϊτης κάνει κακή επιλογή αφού δεν σούταρε και ενώ βρίσκονταν έξω από την περιοχή.

4′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ηρόδοτο, με τον Μιχάλη Φραγκουλάκη που θα φέρει τη μπάλα μέσα.

Γκολ για τον Ηρόδοτο με κεφαλιά του Μελισσόπουλου που ακυρώνεται μετά από την υπόδειξη του α’ βοηθού Πρέντζας.

Ο Φραγκουλάκης έκανε την εκτέλεση από αριστερά ο Μελισσόπουλος που είχε… ξεχαστεί στο β’ δοκάρι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα όμως το τέρμα ακυρώθηκε.

5′ Φάουλ  Φραγκουλάκη ο Μιχελής μπλοκάρει.

6′ Επικίνδυνο γύρισμα του Φαρινόλα όμως ο Κασμερίδης μπλοκάρει τη μπάλα προτού ο Κρητικός σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

8′ Κίτρινη κάρτα στον Αργκιλέσι για κράτημα στον Καλογερή.

10′ Σέντρα Νικλητσιώτη από αριστερά ο Κρητικός που βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι είδε την κεφαλιά του να καταλήγει μόλις άουτ.

14′ Πέναλτι για τον Ηρόδοτο. Ο Κωστόπουλος κλώτσησε άθελα του τον Ετοφ και ο Βούλγαρος άσος έπεσε στο έδαφος με τον Φωτιάδη να δείχνει την άσπρη Βουλα.

15′ ΓΚΟΛ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ. Ο Φραγκουλάκης επιλέγει την δεξιά γωνία του Μιχελή γράφοντας το 1-0.

16′ Κίτρινη κάρτα στον Μουστάκη.

19′ Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφιλέα για μαρκάρισμα στον Κασαπάκη.

Ενταση ανάμεσα σε Χριστοφιλέα και Φραγκουλάκη.

21′ ΓΚΟΛ Ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ. Μετά από σέντρα του Καλογερή, ο Κρητικός πήρε την κεφαλιά και ισοφάρισε σε 1-1.

Πολλά παράπονα από τον πάγκο των φιλοξενούμενων για τις αποφάσεις του α’ βοηθού Πρέντζα.

27′ Σουτ του Μελισσόπουλου ο Μιχελής μπλοκάρει χωρίς ανησυχία.

Μετά το 1-1 ο Αήττητος έχει τη ψυχολογία και πατάει καλύτερα στο γήπεδο.

29′ Ο Φαρινόλα αφού ταλαιπώρησε τον Μπάμπη έκοψε στο.. ύψος του πέναλτι τη μπάλα στον Νικλητσιώτη που έκανε το σουτ η μπάλα κατέληξε στα σώματα και στη συνέχεια το σουτ του Κρητικού πέρασε παράλληλα από την εστία.

32′ Επικίνδυνη σέντρα του Μουστάκη, όμως ο Γιαλούσης συγκρούστηκε με τον Κασμερίδη και απομάκρυνα σε κόρνερ. Οι δυο παίκτες του Ηροδότου χτύπησαν και δέχονται τις πρώτες βοήθειες από τον γιατρό του αγώνα.

Δεν φαίνεται να έχουν κάτι το ανησυχητικό.

33′ Μεγάλη φάση για τον Αήττητο. Μετά από σέντρα του Νικλητσιώτη ο Κωστόπουλος έστρωσε στον Κρητικό που σούταρε από το μισό μέτρο όμως ο Κασμερίδης έδιωξε προτού η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

36′ Διακοπή στο ματς. Ο Κασμερίδης έπεσε στο έδαφος και δείχνει να έχει πρόβλημα με αποτέλεσμα ο τερματοφύλακας Κουράκης να κάνει ζέσταμα. Σε περίπτωση που δεν μπορεί να συνεχίσει ο έμπειρος πορτιέρο θα πρόκειται για σπουδαίο πλήγμα για τους φιλοξενούμενους.

42′ ΝΕΑ ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΗΤΤΗΤΟ. Ο Καλογερής βρήκε τον Κρητικό ο οποίος ήταν απέναντι από τον Κουράκη όμως το σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ.

43′ ΓΚΟΛ Ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ. Οι γηπεδούχοι κάνουν το 2-1, όταν ο Τσιλιγγίρης έστρωσε στον Καλογερή και ο τελευταίος με σουτ έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Κουράκη κάνοντας το 2-1.

45+1′ Σέντρα Φραγκουλάκη ο Κωστόπουλος παρεμβαίνει και η κεφαλιά του Μελισσόπουλου κατέληξε στην αγκαλιά του Μιχελή.

45+2 Σέντρα του Μελισσόπουλου ο Μιχελής διώχνει όμως ο Μωραϊτης επιλέγει να κάνει κοντρόλ αντί να σουτάρει με τους αμυντικούς του Αήττητου να τον προλαβαίνουν.

45+3′ Σέντρα Μελισσόπουλου μπλοκάρει ο Μιχελής.

45+4 Φάουλ του Φραγκουλάκη, η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα και ο Μωραϊτης που σούταρε έστειλε τη μπάλα άουτ.

45+5 Κίτρινη κάρτα στον Μωραϊτη για διαμαρτυρία.

Β’ ΜΕΡΟΣ

Να θυμίσουμε ότι στο α’ μέρος αντικαταστάθηκε ο Κασμερίδης λόγω τραυματισμού από τον Κουράκη για τον Ηρόδοτο.

47′ Μονοκόμματο σουτ του Κατσικογιάννη η μπάλα περνάει άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.

49′ Ο Μουστάκης πήγε να αιφνιδιάσει τον Κουράκη που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

60′ Χωρίς τη μεγάλη φάση το ματς.

61 Σέντρα Φαρινόλα η μπάλα φτάνει στον Νικλητσιώτη όμως το σουτ του τελευταίου κατέληξε στο σώμα του Προβυδάκη.

69′ Σημαντική στιγμή για τον Αήττητο. Μετά από σέντρα του Καλογερή η μπάλα έφτασε στον Τσιλιγγίρη που βρέθηκε απέναντι από τον Κουράκη όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε αρκετά μέτρα άουτ.

77′ Φάουλ του Γιαλούση από το κέντρο η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

81′ Τραγικό λάθος του Αργκιλέσι ο Καλογερης έκλεψε τη μπάλα και έστρωσε στον Κρητικό που με σουτ εστειλε τη μπάλα άουτ.

89′ Ο Τσιλιγγίρης πέρασε όλη την άμυνα του Ηροδότου και έκοψε τη μπάλα στο σημείο του πέναλτι όμως ο Κανδυλάκης έδιωξε τη μπάλα.