17.1 C

Ιστορική πρόκριση για τον ΟΦ Ιεράπετρας επί της Καβάλας

Ιστορική πρόκριση για τον ΟΦΙ σήμερα το απόγευμα στον Κορυδαλό στην Αθήνα.

Η ομάδα από την Ιεράπετρα κέρδισε την Κάβαλα με 1-0 και πέρασε στους “4”του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Σήμερα το απόγευμα στον Κορυδαλό ο ΟΦΙ είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο , όπου πέτυχε ένα ωραίο γκολ με τον Καραγιάννη με σέντρα σούτ από δεξιά και είχε ευκαιρίες να πετύχει και άλλα γκολ και να… κλειδώσει το ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η νεανική ομάδα της Καβάλας είχε περισσότερες δυνάμεις , αυτό φάνηκε τουλάχιστον στον αγωνιστικό χώρο , και πίεσε τον ΟΦΙ . Εχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει όμως η εστία του Πρίφτη έμεινε για ένα ακόμα αγώνα ανέπαφη.

ΚΑΒΑΛΑ: Δήμιζας, Ηλιάδης (46’ Μπλιός), Λυμπεράκης , Παυλίδης (87’ Σέχου), Αλιατίδης, Αδαμάκης, Θωμαϊδης, Ντουρτμές (87’ Προβατίδης), Παπαδόπουλος (69’ Χατζηκυριάκου),Κέρθι, Βαλαβανόπουλος.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Καραγιάννης, Κορομηλάς, Τσελεπής, Πετάσης, Μπέντι, Ουζούνογλου, Ντιαντά (15’Κωνσταντίνου), Παπαδόπουλος (86’ Ακαμωτάκης), Κορέτα (80’ Στιαχτάρης).