Κοινό αίτημα απέστειλαν στην ΕΠΟ η Νίκη Βόλου και ο ΟΦΙ προκειμένου να αλλάξει και το γήπεδο στο οποίο θα διεξαχθεί ο τελικός κυπέλου ερασιτεχνών , καθώς και ή ώρα.
Ως γνωστόν ανακοινώθηκε από την ΕΠΟ ότι ο τελικός θα γίνει στο γήπεδο του Κερατσινίου το Σάββατο 9 Ιουνίου στις 18.00.
Οι δύο ομάδες επιθυμούν ο αγώνας να γίνει σε κάποιο μεγαλύτερο γήπεδο αλλά και νωρίτερα από τις 18.00 .
Ειδικά για τον ΟΦΙ η ώρα είναι ζωτικής σημασίας προκειμένου η αποστολή της ομάδας αλλά και οι φίλαθλοι της ομάδας που θα ταξιδέψουν στην Αθήνα για τον αγώνα , να προλάβουν να ταξιδέψουν για την Κρήτη το Σάββατο το βράδυ.