13.6 C
Αθήνα
Ιανουάριος 22, 2021
Abola.gr
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Κύπελλο Ελλάδας: Το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων

Πρεμιέρα στην φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας με ντέρμπι, καθώς ΠΑΟΚ και Άρης θα αναμετρηθούν στην Τούμπα. – Όλο το πρόγραμμα.

 

 

Αναμφίβολα το ματς που ξεχωρίζει από την κλήρωση των ομίλων του δεύτερου τη τάξει θεσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Κατά το τριήμερο 25-27 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη αγωνιστική και ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα υποδεχθεί τους «κίτρινους» στην Τούμπα.

Ωστόσο, ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι του Πανιώνιου με την Λάρισα για τον 8ο όμιλο, όπως και η «μάχη» του Βόλου με τον Απόλλωνα Λάρισας για τον 2ο όμιλο. Σύμφωνα με την προκήρυξη του Κυπέλλου, οι ομάδες της Super League θα δώσουν 1 ματς στην έδρα τους και 2 παιχνίδι μακριά απ’ αυτήν.

Συνοπτικά, όλο το πρόγραμμα των ομίλων:

1η αγωνιστική (25, 26, 27 Σεπτεμβρίου)

1ος όμιλος
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου – Ηρακλής

2ος όμιλος
ΑΕΚ – Λαμία
Βόλος – Απόλλων Λάρισας

3ος όμιλος
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟΧ/Κισσαμικός

4ος όμιλος
ΠΑΟΚ – Άρης
Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης

5ος όμιλος
Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου – Παναχαϊκή

6ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου – Τρίκαλα

7ος όμιλος
Ξάνθη – ΟΦΗ
Νίκη Βόλου – Κέρκυρα

8ος όμιλος
Πανιώνιος – Λάρισα
Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική (30, 31 Οκτωβρίου, 1 Νοεμβρίου)

1ος όμιλος
Ηρακλής – Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα – Θύελλα Καμαρίου

2ος όμιλος
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
Λαμία – Βόλος

3ος όμιλος
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας

4ος όμιλος
Εργοτέλης – ΠΑΟΚ
Άρης – Αήττητος Σπάτων

5ος όμιλος
Παναχαϊκή – Ολυμπιακός
Λεβαδειακός – Άρης Αβάτου

6ος όμιλος
Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Παραλιμνίου

7ος όμιλος
Κέρκυρα – Ξάνθη
ΟΦΗ – Νίκη Βόλου

8ος όμιλος
Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος
Λάρισα – Ηρόδοτος

3η αγωνιστική (4, 5, 6 Δεκεμβρίου)

1ος όμιλος
Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου – Ατρόμητος

2ος όμιλος
Απόλλων Λάρισας – Λαμία
Βόλος – ΑΕΚ

3ος όμιλος
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναθηναϊκός
ΟΦ Ιεράπετρας – Παναιτωλικός

4ος όμιλος
Εργοτέλης – Άρης
Αήττητος Σπάτων – ΠΑΟΚ

5ος όμιλος
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου – Ολυμπιακός

6ος όμιλος
Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου – Αστέρας Τρίπολης

7ος όμιλος
Κέρκυρα – ΟΦΗ
Νίκη Βόλου – Ξάνθη

8ος όμιλος
Απόλλων Πόντου – Λάρισα
Ηρόδοτος – Πανιώνιος

onsports.gr

Related posts

Ιδανική αρχή για την ΑΕΚ, 2-0 τη Λαμία

Abola Newsroom

Του έχει πάρει τον … αέρα!

Kώστας Παλαιολόγος

Και επίσημα κεκλεισμένων όλοι οι αγώνες των τοπικών πρωταθλημάτων

Κωνσταντίνος Ράπτης