27.8 C
27 Ιουλίου, 2024
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

«Ξέσπασε» ο Άγιαξ Ταύρου με νίκη εντός έδρας

Την πρώτη του νίκη πέτυχε στο γήπεδό του ο Αγιαξ Ταύρου με  2-0 με αντίπαλό τον ΑΟ Περιστερίου , σκαρφαλώνοντας έτσι στις ψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2-0

Αποφασισμένοι για τη νίκη οι γηπεδούχοι, μπήκαν δυνατά στο ματς και νωρίς – νωρίς σημείωσαν δοκάρι με τον Κάλφα στο 16’ λεπτό.

Η συνέχεια ήταν δυνατή αλλά χωρίς τέρματα και για τις δύο πλευρές , μέχρι και τη λήξη του α΄ημιχρόνου.

Στο 52’,  ο Σερδενες σκόραρει για την ομάδα του Άγιαξ Ταύρου.

Στο 57, λάθος του Μπούζα στην άμυνα του Περιστερίου και με αυτογκολ, σημείωσε  το 2-0.

Με το κάλο πρόσωπο που έδειξε σε αυτό το παιχνίδι ο Αγιαξ Ταύρου, αλλα και με τη νίκη του αυτή, έφτασε στην 5η θέση για τον 2ο όμιλο στην Α΄κατηγορία και περιμένει την ολοκλήρωση της αγωνιστικής, για να δει αν θα παραμείνει εκεί ή θα μεταβληθεί (αναβλήθηκαν 3 παιχνίδια).

Διαιτητές:  Παναγιωταρας Γ., Κουντουρελης Γ., Τσατσουλης Ι.

Συνθέσεις:

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Χατζακης, Κουρτι, Μιχαηλιδης, Καραπιπερης, Γουλας, Γεωργιου, Καλφας (69’ Καρκασινας), Σερδενες, Μπασα (46’ Μουτας), Χαλιλι (83’ Σιωζος), Κιαφα (77’ Καραμπας).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Θεοδωρακης, Σετελαρι (82’ λ.τ. Τοκολας), Αναγνωστοπουλος, Μπουζας, Αννιτσακης Τσεργας (59’ Κουσουκου), Ζιαμπρας (46’ Κοκα), Τσοπανας, Λειβαδας, Γεωργακοπουλος (69’ Μπαλαρινης).